ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 04.10


Полтавці святкують шістдесят років космічної ери. ФОТО

В Полтавському музеї авіації та космонавтики відкрилася виставка, присвячена запуску в космос першого штучного супутника Землі. "Родзинкою" виставки стали експонати почесного громадянина Полтави Йосипа Гаснюка.

Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько

Це — марки (багато з яких погашені в перші дати випуску), планшети, поштові листівки та конверти, присвячені космічній темі.

Колекція налічує загалом 535 екземплярів і входить до Книги рекордів України як найповніша серед подібних.

Серед чисельних експонатів також можна побачити значки, відзнаки, шлемофон і рукавичку космічного скафандра, які побували в космосі.

Перший штучний супутник Землі був запущений на орбіту в СРСР 4 жовтня 1957 року. Його кодова назва ПС-1 (Простий супутник-1).

Запуск за допомогою ракетоносія "Супутник" (сімейства Р-7) здійснювався з п'ятого науково-дослідного полігону Міноборони СРСР "Тюра-Там", що згодом був перейменований на космодром Байконур.

А офіційний старт програми з підготовки та запуску першого штучного супутника Землі був даний в 1954 році.

На чолі створення штучного супутника стояв основоположник практичної космонавтики Сергій Корольов. Політ супутника побачив увесь світ. Випромінюваний ним сигнал ловив будь-який радіоаматор в будь-якій точці земної кулі.

На захід завітали представники ветеранської організації, колишні льотчики та космонавти, які поділилися власними враженнями та згадали той день, коли вперше увесь світ дізнався про запуск штучного супутника землі.

Присутні почули сигнал, який передавав 60 років тому супутник на Землю, а також переглянули документальний фільм про цю визначну в історії людства подію.

Загалом, для Музею авіації та космонавтики цей рік сповнений визначними датами: у вересні музей відзначив 30-річчя з дня заснування, а в липні урочисто відсвяткував день народження Юрія Кондратюка.

 

Полтавський музеї авіації та космонавтики, виставка

За темою:

  • У Полтаві відкрилася фотовиставка "Погляд із минулого"
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.