ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:00 06.02


Полтавці відзначили 120-річчя оперного маестро Бориса Гмирі

У Полтаві вшанували 120-ту річницю з дня народження Бориса Гмирі, видатного українського оперного співака, відомого своїм значним внеском у культурну світову спадщину.

Подію відзначили літературно-музичною композицією "Полтавські шляхи становлення короля опери Бориса Гмирі", яку представили в музичній школі №3, яка носить ім'я співака.

Народний артист України Герман Юрченко разом з викладачами школи розповіли про життєвий шлях Гмирі та його зв'язок з Полтавщиною.

Гмиря мав у репертуарі понад 600 творів, у тому числі 300 українських народних пісень та романсів. Його згадали як талановитого артиста з унікальним голосом, що відображає національний дух українців.

Викладачі поділилися історіями про Гмирю, його роботу в Решетилівщині, де він не тільки працював завідувачем клубу та створив театр просто неба, але й сконструював радіоприймач.

Особливо відзначили його здатність зберігати та примножувати українську музичну спадщину, яка живе і надихає полтавців  і після його смерті.

Ця подія не лише сприяла вшануванню памяті Гмирі, але й підкреслила важливість збереження історії та культури України через мистецтво музики.

память, вшанування, культурна спадщина, музика, Борис Гмиря

За темою:

  • Полтавці вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні
  • У Зінькові відкрили меморіальну дошку полеглому снайперу
  • Іменем полеглого у бою за Маріуполь морпіха назвали вулицю
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.