ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:29 05.09


Полтавці вимагають передати землі у комунальну власність територіальних громад

Полтавці підготували звернення до Президента України та прем'єр-міністра стосовно передачі земель поза межами населених пунктів у комунальну власність територіальних громад.

Законопроекти щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами не проходили у Верховній Раді й першого читання.

Без прийняття Закону про розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами Реформа децентралізації буде неповною.

Полтавська обласна Асоціація органів місцевого самоврядування на чолі із головою Полтавської облради ухвалила звернення до Президента, Уряду та Верховної Ради, в кому висловлює підтримку Реформі децентралізації та просить привести у відповідність земельне законодавство, що дасть місцевим радам необхідні інструменти для розвитку. Зокрема, можливість вільно використовувати один із найважливіших ресурсів — землю.

Та, відповідно, посилить контроль і відповідальність за її використанням. Зараз землі за межами населених пунктів знаходяться у відання Держгеокадастру — вертикально-інтегрованої структуру, підпорядкованої напряму Києву.

Органи місцевого самоврядування абсолютно позбавлені впливу на цю структуру. Ось чому, наприклад, виникає питання виділення землі воїнам АТО — коли заяви можуть лежати там місяцями, а в місцевих керівників не має можливості вплинути на ситуацію,

- зазначив на прес-конференції голова обласної ради, голова Асоціації Олександр Біленький, додавши, що передача земель за межами населених пунктів об'єднаним територіальним громадам була однією із преференцій Реформи децентралізації, яка мала стимулювати громади до об'єднання.

Більше року тому, 9 квітня 2016 року народні депутати України вже підтримали у першому читанні Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель». Цим законопроектом передбачено скасування обмеження "земельної" юрисдикції органів місцевого самоврядування лише межами населених пунктів, що нині невиправдано ускладнює розвиток громад, зменшує матеріальну основу місцевого самоврядування,

- мовиться у звернені Асоціації органів місцевого самоврядування Полтавщини до центральних органів влади. Ініціатори звернення наголошують, що з невідомих причин цей важливий законопроект Верховна Рада України не розглядає вже більше року. Це, на думку представників Асоціації, суттєво обмежує подальші можливості територіальних громад для розвитку, і, по-суті, блокує подальше впровадження Реформи децентралізації.

 

Крім того, дана “прогалина” у законодавчій базі виливається у недоотримання місцевими бюджетами значної частки плати за користування землею і земельного податку. Представники органів місцевого самоврядування Полтавщини просять включити даний законопроект до розгляду Верховною Радою України та сподіваються, що важливий Закон буде прийнято.

Земельна децентралізація” стане логічним продовженням реформи та дозволить територіальним громадам вільно користуватися державними землями, а відповідно — посилить ефективність їхнього використання та контроль, забезпечить залучення інвестиційних коштів під конкретні проекти, сприятиме якісному і обґрунтованому плануванню розвитку територій,

- висловлюють впевненість представники Полтавської обласної Асоціації органів місцевого самоврядування.

На нараді, за участі голови Полтавської облради, голови Асоціації Олександра Біленького та представників органів місцевого самоврядування, яка відбулася 5 вересня її учасники підтримали текст звернення до центральних органів влади та висловили підтримку подальшим перетворенням в процесі децентралізації.

земельна реформа, Полтавська облрада, звернення

За темою:

  • План скорочення шкіл Полтавської громади: де не набиратимуть старшокласників
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.