ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:23 29.06


Полтавці висадили троянду на честь Антуана де Сент-Екзюпері. ФОТО

Сьогодні у Полтавському дендропарку вiдбулася презентацiя музейно- мистецького проекту "Планета Екзюперi". Автор ідеї заходу - Владлен Орлов - розповів про 17 фактів з життя відомого письменника

 Органiзатори - Полтавський музей авіації і космонавтики  (ПМАіК) спiльно з Полтавським дендропарком, за підтримки 18-ї бригади тактичної авіації.

Три роки тому ми започаткували нову форму музейної роботи - художньо-мистецькі акції. До дня народження Сент-Екзюпері проводили виставки і концерти на подвір'ї музею. Хоча Антуана Сент-Екзюпері весь світ знає, як прекрасного письменника, він був також відомим льотчиком і великом патріотом своєї держави. Коли почалася військова агресія щодо Франції, він домігся, щоб його відновили капітаном авіації й брав участь в повітряних боях, навіть був збитий. За службу він був удостоєний двох ступеней ордена Почесного Легіону. Ми цьогоріч вирішили вийти за рамки простору нашого музею і сподіваємося започаткувати всеукраїнський фестиваль імені Антуана Сент-Екзюпері,

- розповів директор Полтавського музею авіації і космонавтики (ПМАіК) Андрій Пушкарєв.

На святі презентували стенди з матеріалами з фондів музею. Це світлини і малюнок Антуана де Сент-Екзюпері. Кандидат історичних наук, науковий працівник ПМАіК Владлен Орлов розповів про життєвий і творчий шлях відомого льотчика та письменника.

Під час презентації висадили піоноподібну троянду, перенесену з Полтавського музею авіації і космонавтики. Ця квітка започаткує оформлення галявини Сент-Екзюпері в дендропарку.

Насправді, ми ще не визначилися з форматом, дуже сподіваюся на громадське обговорення. Поки шо планую, що на галявині виростимо троянду, яка заплете стовбур дерева. Сподіваюся, що її не поцуплять раніше. Нам дуже допомагають викладачі та студенти природничого факультету педагогічного університету - вони взялися виплекати рослину,

- зазначив директор полтавського дендропарку Михайло Шлафер.

Свято відзначили і виступами художньої самодіяльності: Ігор Нікітін заспівав бардівських пісень, а поетеса Олена Савченко (Лєнка Нетлєнка) читала власні вірші.

Презентація пройшла у рамках заходів, які щороку проводяться Полтавським музеєм авіації і космонавтики до дня народження Антуана де Сент-Екзюпері. Ці заходи надалі стануть основою щорічного музейно-мистецького фестивалю за участю творчих та наукових кіл.

У ході громадського обговорення також лунали цікаві ідеї нових заходів: фестиваль повітряних зміїв, змагання з авіамоделювання, літературні квести, виступи дитячих театральних колективів і концерти. Протягом року організатори визначаться з форматом цих заходів.

Сент-Екзюпері, троянда

За темою:

Топ-5 за тиждень :









Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.