ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

20:00 05.06


Полтавці вперше побачили балет "Лебедине озеро. Сучасна версія" від Раду Поклітару

Два дні - 2 та 3 червня - академічний театр "КИЇВ МОДЕРН-БАЛЕТ" на сцені полтавського академічного обласного музично-драматичного театру імені Гоголя презентував балет "Лебедине озеро. Сучасна версія".

 

Лібрето, хореографія та постановка інтерпретації відомого класичного балету Петра Чайковського належить Раду Поклітару, заслуженому діячу мистецтв України, лауреату премії імені Тараса Шевченка. За словами хореографа, він давно знав, що рано чи пізно поставить власне "Лебедине озеро".

Геніальна музика Чайковського супроводжувала мене з раннього дитинства. Але я знав, що в мене буде нова  хореографія, інший сюжет. Коли ж цей час прийшов, почав першу репетицію з острахом і трепетом... Як розповісти мовою танцю історію про те, що ми повинні боротися за право бути самими собою, чого б ця внутрішня свобода нам не коштувала?

 — задається хореограф риторичним запитанням.

Поклітару впевнений, що життя прожити треба щиро і чесно. "З власним обличчям, які б маски й іпостасі не нав’язувала навколишня дійсність. У людини життя одне. Маленький білий лебідь живе в кожному. Просто в одних він помітний, а інші навіть не здогадуються про його існування".

Хореограф у "Сучасній версії", яку Полтава побачила вперше, переробив сюжет. Маленьке лебеденя перетворене з чужої волі в хлопчика Зігфріда, який страждає в не природній для нього оболонці. Кохання юнак проживає лише в романтичних сновидіннях. Він отримує свободу, але занадто пізно.

Наскрізною у виставі є мілітаристська тема: вояки Ротбарда відстрілюють беззахисних лебедів і надівають їхні крила, як трофеї. Війна у Поклітару — однозначне і чітке позначення зла.

Декорації сценографа Андрія Злобіна занурюють глядача в фантасмагоричний світ двору Ротбарта — "доктора Франкенштейна", який на операційному столі змінює суті живих істот. Костюми художниці Анни Іпатьєвої дають можливість танцівникам створювати як образи людей з оточення Ротбарта, так і містичних лебедів у мареннях головного героя.

"Лебедине озеро. Сучасна версія" від Раду Поклітару – це хореографічна притча, роздум про неможливість жити, змінивши свою істинну суть.


Прем'єра відбулася в червні 2013 року. Вистава в тому ж році була удостоєна премії "Київська пектораль" у номінації "Краща музична вистава".

Окрім "Лебединого озера", "Київ Модерн-Балет" уже привозив до Полтави балети "Лускунчик" на музику Петра Чайковського (прем’єра 2007 року) та "Кармен. TV" на музику Жоржа Бізе (прем’єра 2006 року), які містяни зустрічали повними залами.

22 травня репертуар театру поповнився версією "Сплячої красуні" від Раду Поклітару на музику Петра Чайковського. Це проект за фінансування швейцарської сторони. Художниця вистави – Маріанн Холленштайн - також зі Швейцарії. Костюми до балету створив український дизайнер Дмитро Курята. Прем’єра відбулася на сцені Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка.

З нами Раду Поклітару поділився новиною, що наступна вистава вперше буде за українською класикою з українською музикою, написаною під цей проект.

шоу, культура, мистецтво, балет, театр, Раду Поклітару

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.