ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:45 12.01


Полтавці вправлялися в створенні снігових скульптур. ФОТО

У суботу 12 січня в Полтавському дендропарку відбувся захід для активного дозвілля "Снігова скульптура-2019".

Суботній ранок видався доволі морозним. Але попри це, в дендропарку було людно. Сюди з'їхалося понад півсотні людей, щоб прикрасити міський парк різнокольоровими сніговими скульптурами. Хоча парк відкритий для відвідувачів і кожен охочий має можливість у будь-який час прийти та досхочу віддатися зимовим розвагам – не лише зліпити снігові фігури, але й кататися на санчатах чи лижах, чи навіть на ковзанах – цього разу захід був спланований заздалегідь. Навіть отримав назву: "Снігова скульптура-2019".

Організували активний зимовий відпочинок для полтавців члени ГО "Єдність". Керівник організації Оксана Деркач розповіла, що за спільної ініціативи полтавських підприємців ще в четвер, за найкращих погодних умов, в дендропарку були сформовані кучугури, які стали заготовками для снігових скульптур.

Ми домовилися, скинулися коштами й закупили лопати, шпателі, рукавички. Фарбу довелося двічі докупляти – загалом витратили понад 20 балончиків. Я наготувала різного чаю – і з імбиром, і з лимоном, привезла мед та малину. А Євген Дикань привіз, як завжди, смачнющу кашу

– розповіла Оксана Деркач.

Скульптури створювали, розбившись на умовні команди. Чільне місце посіла скульптура "Єдність", яка зображує карту України в кольорах державного прапора. Автори зобразили і Крим, як невід'ємну частину країни. Місця розташування обласних центрів відзначили фішками, а рідну Полтаву – сердечком.

На вході відвідувачів зустрічав козак, якого  зі снігу створили співробітники парку ще минулого тижня, біля паркану причаїлася весела зелена жабка, а обабіч доріжки яскраво палало снігове вогнище.

Але найбільше зі снігу зліпили хаток – тепер їх цілих чотири. "Хатинку з любов'ю" та брендовану хатку зліпила команда ГО "Сім доріг", а результат роботи членів ГО "Сміливий рух" – хатинка-млин із назвою "Майстерня хліба" – отримала  приз глядацьких симпатій. Нагороду, велику снігову лопату, вручили автору ідеї Павлу Бєлєю.

Створювати різноманітні хати придумав директор дендропарку Михайло Шлафер. За його словами, цікавих ідей багато – головне, щоби полтавці не забували, що у нас є зона відпочинку, де завжди раді відвідувачам.

Мені, як директору дендропарку, цікаво, щоби до нас полтавці приїжджали активно проводити час: ліпити снігові баби, кататися на лижах та санчатах, грати в сніжки. Вчора якесь підприємство влаштувало корпоративний захід – приїхали та грали в дендропарку в футбол. Тому я підтримую ініціативи, які привертають до нашого парку відвідувачів

– розповів директор полтавського дендропарку Михайло Шлафер.

Можливість створення снігових скульптур керівництво  КП "Декоративні культури" серйозно розглядало також і в Корпусному парку в центрі міста. Але від цієї думки відмовилися. Михайло Шлафер пояснив, що снігові скульптури потребують постійного догляду: підновлювати фарбу, розчищати сніг після рясних снігопадів, підрівнювати форму після потепління. Інакше скульптури швидко втратять привабливий вигляд і перетворяться на неохайні кучугури.

В дендропарку залишилися купи, які ще тільки можуть стати сніговими скульптурами – тож полтавців запрошують долучитися до зимової творчості, поки сприяє погода.

відпочинок, розваги, скульптури, дендропарк, творчість, дозвілля

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.