ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:30 14.12


Полтавці вшановують учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи

14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Хвилиною мовчання та покладанням квітів вшановують їх пам’ять у містах і містечках на Полтавщині.

Тридцять три роки минуло з дня цієї катастрофи.

Тоді українці ще не усвідомлювали масштаб трагедії , але й досі відчувають її жахливі екологічні, соціально-економічні та медичні наслідки.

На початковому етапі зусиль з мінімізації наслідків величезного викиду радіоактивних речовин до робіт залучалися військовослужбовці строкової служби. Пізніше, влітку 1986 і далі, величезний обсяг робіт виконували залучені військові запасу та вільнонаймані працівники. За неповними даними, через чорнобильський майданчик пройшли понад 600 тисяч осіб. Працювали вахтовим методом – приїздили одні, отримували максимально допустиму дозу радіації і їхали назад. На зміну приїздили інші.

33 роки тому було побудовано об’єкт «Укриття», проектування і спорудження якого було здійснено за рекордно короткий строк — всього за півроку. Особливість і складність цього об’єкта полягала у відсутності як у вітчизняній, так і у світовій практиці досвіду подолання наслідків такої масштабної аварії.

Об’єкт «Укриття» надав фахівцям час для напрацювання подальших важливих високотехнологічних рішень. У липні нинішнього року в зоні відчуження відбулася урочиста передача нового безпечного конфайнменту.

Ціною власного життя герої-ліквідатори урятували життя мільйонів і Україна не перетворилася на тотальну зону відчуження. Ми в неоціненному боргу перед нашими рятівниками.

 

пам'ять, 33 роки, Чорнобиль, "Укриття "

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.