ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:00 29.01


Полтавці вшанували 100-річний подвиг загиблих під Крутами

29 січня полтавці на Театральній площі організували інтерактивну локацію "Крути-1918, сто років потому".

Так, представники ВО Свобода, Сокіл та Національний Корпус організували театралізований захід 100 років потому. Кажуть: ворог — той самий. 

Серед тих, хто у ті часи захищав Батьківщину, було й чимало мешканців Полтавщини: хорольці, гадяччани, лохвиччани. Йшлося про те, що битва під Крутами – одна з визначних сторінок історії України, яку  маємо пам’ятати.

Ще один захід у Полтаві пройшов за участю студентів і освітян.

Нагадаємо, бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції за 18 кілометрів на схід від Ніжина, 130 км на північний схід від Києва і тривав близько п’яти годин.

Унаслідок цього протистояння між чотирьохтисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків "Вільного козацтва", що нараховував за різними джерелами від трьохсот до чотирьохсот осіб, українське військо призупинило наступ противника.

27 юнаків потрапили після бою в полон до більшовиків та були страчені. У березні 1918 року після підписання більшовиками Брест-Литовського мирного договору та з поверненням уряду УНР до Києва Центральна Рада урочисто перепоховала полеглих студентів на Аскольдовій могилі в Києві.

Крути, вшанування

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.