ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:30 27.12


Полтавці вшанували пам’ять В’ячеслава Чорновола

У бібліотеці-філії №7 центральної бібліотеки Полтави вшанували пам'ять видатного політичного діяча, правозахисника, невтомного борця за незалежність України В'ячеслава Чорновола. 24 грудня виповнилося 85 років від дня його народження. 

 

На просвітницьке зібрання спогадів "В’ячеслав Чорновіл: Людина, борець, патріот" завітали його соратники, однодумці з Народного Руху України, щоби поділитися спогадами про цю видатну людину, повідомляє Полтавський офіс УІНП.

Активна рухівка, правозахисниця, громадська діячка, вишивальниця Зоя Коваленко та регіональний представник Українського інституту національної пам'яті в Полтавській області Олег Пустовгар розповіли про В’ячеслава Чорновола, з яким були знайомі особисто, як про людину і політика. Вони наголосили, що, мабуть, недаремно він народився напередодні Різдва, оскільки був обдарований великою харизмою та мав непересічну долю.

 - Перед ним відкривалася блискуча наукова кар’єра, але він все полишив задля України та її визволення. Він був дуже простий і людяний у спілкуванні, не мав тої зарозумілості, на яку страждають сучасні політики, - згадує Олег Пустовгар, котрий у 1990-х працював головою управи обласного Руху й очолював Полтавську обласну організацію НРУ. – Щоразу, коли він приїздив до Полтави, збиралися повні зали людей, і навіть противники його поглядів виходили після таких зустрічей переконаними українцями.

Олег Пустовгар передав бібліотеці книги про Чорновола та збірки його творів. До речі, бібліотекарі представили виставку таких книг із фондів бібліотеки та особистого архіву Зої Коваленко. Вона продемонструвала виставку власноруч вишитих робіт, наскрізною темою яких є історія України та її героїв. Користувачка бібліотеки і волонтерка Олена Цубер прочитала вірш із книги Зої Коваленко "Рух – це життя", присвяченої Чорноволу. 

На захід завітав голова Полтавської крайової організації Народного Руху України Василь Васюха. Він вручив подяку та подарунки волонтерському загону "Невтомні бабусі", який уже п'ять років плідно працює, допомагаючи Збройним Силам України, саме на базі бібліотеки-філіалу №7. 

Майже половину свого життя В’ячеслав Чорновіл віддав боротьбі за Україну і права людини. Борець за волю й незалежність України, який понад 15 років провів у в'язницях та засланнях, ніколи не зраджував своїх політичних та громадянських ідей. Це була Людина, яка зробила все, щоб омріяна Незалежність України стала дійсністю. І для сучасної Української держави, знову атакованої російським імперіалізмом, його висловлювання та цитати залишаються актуальними.

"Дай, Боже, нам любити Україну понад усе сьогодні – маючи, щоб не довелося гірко любити її, втративши..."

Світлини: бібліотека-філіал №7, Полтава

пам'ять, історія, політикум, НРУ, В'ячеслав Чорновіл

За темою:

  • На Полтавщині вшанували пам'ять жертв комуністичного режиму
  • Сімох військовослужбовців із Полтавщини нагородили посмертно
  • Пішов із життя відомий полтавський журналіст
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.