ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:45 06.11


Полтавці вшанували пам'ять Миколи Зерова

Пам'ять поета-неокласика з Полтавщини вшанували інтернет-показом фільму "Соловецькі в'язні з України. Микола Зеров".

Північно-східний відділ Українського інституту національної пам'яті (УІНП) на своїй офіційній сторінці в соціальній мережі Фейсбук розпочав низку інтернет-показів документальних фільмів. Їх присвячують пам'ятним датам і ювілеям, які відзначаються цьогоріч з ініціативи УІНП згідно з Постановою парламенту. Зокрема, користувачі мережі переглянули  телефільм "Соловецькі в’язні з України. Микола Зеров", який у 2011 році cтворили журналісти полтавської телекомпанії "Лтава".

"Цим інтернет-показом прагнемо привернути увагу до однієї з найтрагічніших сторінок української історії. 83 роки тому, у листопаді 1937 року на честь 20-ї річниці Жовтневої революції в урочищі Сандармох (Карелія, РФ) були розстріляні в'язні Соловецького табору особливого призначення - еліта української нації. Серед них і поет-неокласик Микола Зеров, який народився у повітовому містечку Зіньків на Полтавщині 130 років тому",- зауважила начальниця відділу, кандидатка історичних наук Марія Тахтаулова. 

Документально обґрунтований та емоційно забарвлений кінонарис сприяє утвердженню національної пам'яті. Творчому колективу   (автор сценарію – Ольга Ніколенко, режисер – Наталія Іванченко, режисер-оператор - Дмитро Старіков) за цей фільм присуджено премію імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики. 

 — Авторська група побувала на Соловецьких островах, де відбував ув'язнення поет, та в урочищі Сандармох – на місці розстрілу Миколи Зерова. Фільм насичений документальними кадрами епохи 20-30-х років ХХ століття з фондів Центрального державного кінофотоархіву ім. Пшеничного, документами з архівів Служби безпеки України тощо. Спогади сучасників поета і перекладача у стрічці відтворюють професійні актори, — розповів регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар. На його думку, поєднання журналістської, акторської, режисерської та операторської роботи визначило високий рівень публіцистичності фільму. 

пам'ять, історія, відео, Микола Зеров, Соловки

За темою:

  • В Оржиці батькам полеглого військового вручили орден
  • Президент Зеленський вручив орден "Золота Зірка" дружині полеглого полтавця
  • На Полтавщині вшанували пам’ять полеглих героїв
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.