ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:30 30.04


Полтавці хочуть прибрати встановлений Мамаєм пам'ятник Ватутіну

На Полтавщині ініціюють демонтаж двох пам'ятників російсько-комуністичному військовому злочинцю Ніколаю Ватутіну, винному у смертях тисяч українців. Про це інформує Полтавський офіс УІНП.

 

Пам'ятники російсько-комуністичному військовому злочинцю Ніколаю Ватутіну у Полтаві та селі Ціпки Краснолуцької громади Миргородського району цивілізовано демонтувати і перемістити до Державного музею-заповідника в Путивлі "Парк радянського періоду". З такою ініціативою через гарячу уряду лінію Кабінету міністрів звернувся до начальника Полтавської обласної військової адміністрації Дмитра Луніна, міського голови Полтави Олександра Мамая та Краснолуцького сільського голови Віктора Романенка регіональний представник Українського інституту національної пам’яті (УІНП) в Полтавській області Олег Пустовгар.

"Суть звернення проста: ні пам’ятників, ні вулиць на честь російсько-комуністичного злочинця у Полтавській області не повинно бути", - вважає Пустовгар. Він нагадав, що пам'ятник Ватутіну у Полтаві (на світлині) встановили на вулиці Ватутіна за ініціативи й за вказівкою міського голови Полтави Олександра Мамая ще в часи проросійського режиму януковича.

Під час війни між сталінським і гітлерівським режимами Ніколай Ватутін обіймав посади начальника штабу Північно-Західного фронту, заступник начальника Генштабу, а з 1942 року – командувача військами Воронезького, Південно-Західного фронту. Важливо знати про його злочини у 1943 році, зокрема, про форсування Дніпра і штурм німецьких фортифікацій на Букринському плацдармі (біля Києва). Радянське командування тоді вирішило завалити німців трупами українців. Тільки на одному цьому плацдармі російський злочинець Ватутін поклав у землю десятки тисяч українців. Тодішній командувач Центрального фронту, генерал армії Рокосовський сказав на військовій раді: "Це не війна, а геноцид народу". Він спробував через кур'єра сповістити про це Сталіна, але Ватутін заборонив посланцеві повідомляти про це в Генштаб. Жахливим злочином проти українського народу Ватутіна та інших командирів Червоної армії є те, що на "звільненій" від німців лівобережній Україні командири частин хапали всіх дітей 16-18 років і без зброї, навіть без військової форми погнали їх форсувати Дніпро на німецькі кулемети. Німецькі кулеметники весь час розстрілювали неозброєних людей в цивільному, але на місце одних вбитих, йшли шеренги нових. Як бачимо, цей російський окупант використовував українців, як гарматне м'ясо. 

Згідно з дослідженнями доктора історичних наук Володимира Сергійчука, Ватутін "кидав сотні людей беззбройними під німецькі танки, особливо на території України. І тільки завдяки "гарматному м'ясу" такі генерали як Ватутін вигравали битви".

На Волині 29 лютого 1944 року червоний російський кат отримав кульове поранення від українських партизанів із УПА і через невдале лікування помер.

— Сьогодні тут зібралися справжні патріоти Полтави. На жаль, не всі жителі міста усвідомлюють значення Великої перемоги для сьогодення. Та такі пам’ятники будуть нагадувати полтавцям, хто для них справжні герої, - заявив проросійський міський голова Олександр Мамай на церемонії відкриття пам'ятника Ватутіну у Полтаві восени 2013-го, за півроку до початку війни...

історія, пам'ять, війна, злочинець, Ватутін

За темою:

  • Україна святкує ювілей геніального Василя Кричевського
  • Полтавці вшанували пам’ять В’ячеслава Чорновола
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.