ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:45 17.06


Полтавці хочуть врятувати унікальну садибу Муравйових-Апостолів

Садиба Муравйових-Апостолів у с. Хомутець Миргородського району майже знищена: зруйновані стіни, покрівля та фасад. Посадовці вкотре висловили прагнення врятувати унікальну пам’ятку архітектури державного значення.

Можливі шляхи збереження споруди обговорили можновладці на нараді, яку провела заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко.  

Учасники наради запропонували кілька варіантів. Зокрема, передати будівлю в комунальну власність обласної ради, залучити інвесторів та  сконтактувати з одним  із нащадків Муравйових-Апостолів, який проявив зацікавленість щодо збереження родового майна.

«Наше завдання – зберегти пам’ятку, не дати їй зовсім зруйнуватися. Маємо облікову документацію на цей об’єкт.  Це вже база,  з якою можемо напрацьовувати подальші кроки з Міністерством культури та інформаційної політики й Міністерством освіти і науки. Можлива консервація будівлі, щоб зберегти те, що нині залишилося», – наголосила Катерина Рижеченко.

 

Заступник голови обласної ради Анатолій Ханко запропонував звернутися до Міністерства освіти і науки України стосовно можливості передачі пам’ятки національного значення, яка перебуває у їх віданні, до комунальної власності Полтавської обласної ради.

«Нині держава не робить кроків назустріч, щоб урятувати палац. Я реаліст, не знаю таких бізнесменів,  які б вклали сюди інвестиції. Після вкладень має бути віддача. Тому, на мою думку, єдиний варіант – передати об’єкт в область. Доки чекатимемо інвестора, там можуть залишитися одні руїни, – сказав Анатолій Ханко. – Якщо вдасться взяти її на баланс,  звертатимемося до депутатів із проханням виділяти кошти з обласного бюджету, виходити на європейські гранти з відновлення культурної спадщини».

Заступник директора Департаменту культури , мистецтв і туризму  –  начальник управління розвитку туризму, музейної справи та охорони культурної спадщини Інна Шерстюк зазначила: Департамент готовий сприяти в підготовці відповідних документів.
Департамент готовий почати за підтримки аграрної академії процедуру звернення до обласної ради, щоб на черговій сесій порушили питання про передачу пам’ятки у комунальну власність. Також можемо запросити експертів та провести оцінку, щоб зорієнтуватися у видах робіт щодо консервації будівлі. З’ясувати, наскільки вони будуть фінансово затратними і який дають варіант збереження пам’ятки.

 

На нараді обговорили питання щодо виготовлення документації із землеустрою, яка є основою для оформлення права користування земельною ділянкою.

Нагадаємо, питання порятунку палацу триває ще з 2008 року.

Частиною пам’ятки є Хомутецький парк площею 77 га, розташований навколо садиби. Два гектари території парку займає ставок, береги якого поросли вузьколистою рогозою та ряскою.

У присадибному парку росте унікальний «Муравйовський» дуб із трьома стовбурами, який посаджений господарем маєтку на честь своїх трьох синів.

Садиба Муравйових-Апостолів, порятунок, спадщина

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.