ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:15 18.02


Полтавці хворітимуть за "електронним" лікарняним

З 1 квітня поточного року в Україні запроваджують електронний лікарняний, що дозволить повністю відслідковувати всі моменти, пов’язані з видачею фіктивних лікарняних. Епоха паперових документів добігає свого кінця.

Мінсоцполітики спільно з Міністерством охорони здоров’я планує запускати з 1 квітня електронні лікарняні, - сказав заступник міністра соціальної політики Олег Коваль. 

За його словами, процес видачі електронного лікарняного буде автоматизований.

Так,  кожен лікар, який видає лікарняний повинен буде підписати документ своїм цифровим підписом в електронній системі.

Далі інформація через реєстр в Пенсійному Фонді автоматично передаватиметься у Фонд соціального страхування, і там одразу знатимуть, що людина захворіла і повинна отримати компенсацію, оскільки є платником єдиного соціального внеску.

Планується, що лікарняний, який буде відкривати лікар, матиме фіксований термін. Наразі в країні працюють протоколи. Кожна хвороба в середньому має відповідну кількість днів для лікування. Наприклад, певною хворобою людина хворіє 6 днів. Лікарняний відразу відкривається на 6 днів. Він відкривається закритим. Якщо людина поправила своє здоров’я, вона може не йти до лікаря, щоб закрити лікарняний, а просто виходить на роботу. Якщо ж людина потребує ще лікування, вона звертається знову до лікаря і в день закриття попереднього лікарняного відкривається новий

- розповів Коваль.

Він також наголосив, що у випадку, коли людина виходить на роботу раніше, - до дня закриття лікарняного, “цей механізм також відпрацьований і буде прописаний в окремому наказі МОЗ, який до кінця цього тижня буде повністю доопрацьований”.

Інформацію про лікарняні своїх працівників роботодавці отримуватимуть з відповідних електронних систем.

За його підрахунками, введення електронних лікарняних по тимчасовій втраті працездатності дозволить зекономити в рік до 5 млрд грн.

При цьому, наголосив Коваль, всі лікарняні у паперовій формі, відкриті до 1 квітня 2020 року, прийматимуться на відшкодування.

1 квітня, реформа, медицина, електронний лікарняний.

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.