ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:45 13.06


Полтавці за тиждень переглянуть найкращі спектаклі головного столичного театру

З 11 по 18 червня у Полтаві гастролює Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка. Це перші тривалі гастролі акторів головної театральної сцени країни за історію незалежності. 

Ювілейні дати

Гастролі присвячені 100-річчю театру і 200-літтю заснування українського професійного театру, чим завдячуємо видатному полтавцю Івану Котляревському.

Пощастило приймати столичних корифеїв лише трьом містам – Полтаві, Харкову та Івано – Франківську. Гастролі почали з Полтави не випадково: саме у нашому місті 200 років тому була організована перша професійна трупа, а Іван Котляревський і Михайло Щепкін почали історію українського театру постановками "Наталка Полтавка" і "Москаль-чарівник". "Франківці" вирішили відзначити обидві особливі дати в історії.

Для полтавців підготували репертуар із різних за жанрами, художніми засобами відтворення вистав, які об’єднані головним – "життям людського духу" в усіх його проявах.

Міністр культури теж вийде на сцену театру Гоголя

Глядачі мають змогу насолодитися майстерністю зірок театру і кіно, адже у спектаклях задіяні: Наталія Сумська, Анатолій Хостікоєв, Назар Задніпровський, Олексій Богданович, Богдан Бенюк, В’ячеслав Хостікоєв, Остап Ступка, Дмитро Ступка, найкращі молоді актори театру і навіть сам міністр культури Євген Нищук.

Гастролі відкрились класичною постановкою "Кайдашевої сім’ї", яку відзначено Урядовою премією імені Лесі Українки. Наталія Сумська розповіла, що коли їм показали первісний варіант втілення безсмертного твору Івана Нечуй-Левицького, то актори збунтували і визнали версію негідною для постановки в ювілейний рік для пошанування автора. Спільними зусиллями трупа і режисер-постановник Петро Ільченко створили виставу, яку так полюбили глядачі. У ролях сімейства скандалістів - Наталія Сумська (Кайдашиха), Володимир Коляда (Кайдаш), Павло Шпегун (Карпо), Віталій Ажнов (Лаврін), Христина Федорак (Мелашка), Анастасія Рула (Мотря).

Також полтавці побачать популярні постановки — "Річард ІІІ", "Три товариші", "Моя професія – синьйор із вищого світу".

Усі квиткі продано...

 — Знаєте, буває так, що ми в Києві інколи вистави замінюємо, коли захворіє хтось із акторів, якого не можна замінити. Тоді простіше замінити виставу. А це проблемно, адже глядачі можуть і відмовитись від квитка. Але тільки не від "Кайдашевої сім’ї". На неї залишаються навіть ті, хто бачив виставу кілька разів, – розповів Іван Ожеван, заступник генерального директора театру імені Івана Франка. – Полтава приймає дуже тепло. У жовтні минулого року ми приїздили зі спектаклем "Незрівнянна" і по реакції публіки зрозуміли, що варто їхати з більш тривалими гастролями до Полтави. Зараз усі квитки розкуплені, ми зібрали аншлаг. Це дуже радує.

Востаннє подібні гастролі відбувалися понад 30 років тому. Тоді "франківці" провели у Полтаві цілий місяць, – пригадує Наталія Сумська, народна артистка України, яку з Полтавою багато що пов’язує – і робота батьків, і народження доньки, і спільні виступи з чоловіком Анатолієм Хостікоєвим.

Про шекспірівську драму "Річард ІІІ" "франківці" говорять, що вона унікальна – написане майже півтисячі років тому за актуальністю відчувається так, як ніби драматург попрацював вчора-позавчора. У головній ролі – Богдан Бенюк.

"Три товариші" – постановка одноіменного твору Еріха Марії Ремарка, її перегляд займає найбільше часу. Проблеми "втраченого покоління" міжвоєнного суспільства без порушення стилю класика втілені в яскравих образах героїв твору. Вистава до останнього триматиме глядачів в напрузі і співпереживанні, за якими чотири години пролетять непомітно. Головну роль виконує Євген Нищук.

"Моя професія – синьйор із вищого світу» – режисерська робота видатного актора франківської сцени Анатолія Хостікоєва, який у 1980-х роках виконував одну з головних ролей. Тепер він оновив постановку веселої італійської комедії, а роль Леонідо блискуче виконує Назар Задніпровський.

Олеся ТОРСЬКА

культура, театр, гастролі

За темою:

  • Обласна філармонія оприлюднила афішу на жовтень
  • Полтавський фотохудожник представив проєкт "Портрети війни"
  • У Полтаві презентували мистецький етнопроєкт
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.