17:39 18.10

Полтавці завоювали дев'ять медалей чемпіонату Європи з карате

У Жешуві (Польща) фінішував чемпіонат Європи з кіокушин карате-WKB (World Kyokushin Budokai), за підсумками якого полтавці, що виступали у складі збірної України, завоювали 9 медалей: дві золоті, шість срібних і бронзову.

У розділі "куміте" наші земляки завоювали 7 медалей, у розділі "ката" - 2 медалі.

Чемпіонами Європи стали наші наймолодші бійці у розділі "куміте": Артем Бульбаха (8-9 років, понад 35 кг) — він у фіналі переміг Мартінса Зейба (Латвія) і Софія Константинова (12-13 років, до 40 кг) — вона у фіналі перемогла Аляксандру Мажейку (Білорусь).

Одразу дві срібні медалі завоював полтавець Олександр Калінін (14-15 років, до 75 кг): у розділі "куміте" він програв чемпіону — Владу Попа (Румунія), а в розділі "ката" поступився іншому українцю — киянину Андрію Свистунову. Також срібними призерами чемпіонату Європи стали наші земляки: у розділі "куміте" — Яків Хохоляк (10-11 років, до 45 кг), Валерія Клименко (10-11 років, до 35 кг), Вероніка Проворенко (8-9 років, до 35 кг); у розділі "ката" — Олександр Костенко (чоловіки, понад 18 років).

Важливою по-особливому нагородою для полтавців стала бронзова медаль досвідченого Дмитра Кулішова, яку він виборов серед чоловіків до 35 років у розділі "куміте" (до 70 кг). Тут чемпіоном Європи став відомий іспанець Дакоста Дельгадо.

Загалом збірна України на чемпіонаті Європи в Жешуві у різних видах програми і різних вікових номінаціях завоювала 74 медалі!