ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:00 19.01


Полтавці зможуть безкоштовно лікувати нирки за допомогою нового обладнання

Для Полтавської обласної лікарні імені Скліфосовського придбали унікальне медичне обладнання ізраїльського виробництва. Новий апарат дробитиме лазером великі камені.

Про це повідомив у своєму телеграм-каналі т.в.о. губернатора Полтавщини Дмитро Лунін.

«Завдяки ньому з'явилася можливість дробити камені в нирках від 2 см і більші.  Для жителів області послуга безкоштовна» - йдеться у повідомленні.

Раніше такої потужної урологічної апаратури на Полтавщині не було. Нею можуть скористатися всі жителі області.

Витратні матеріали купуватимуть за кошти обласного бюджету, запевнив Лунін.

Григорій Оксак, директор обласної лікарні, розповів «Коло», що нині апарат ще не працює, адже він дуже потужний, тож для нього тягнуть окрему лінію електроживлення.

Апарат буде багатофункціональним, на ньому зможуть проводити низку інших маніпуляцій, окрім дроблення каменів.

 – Потрапити на маніпуляцію можна ургентно як на невідкладну допомогу та за самозверненням до лікаря, адже у лікарні нещодавно створили новий обласний урологічний центр, де надають послуги урологи. У штат лікарні введені додаткові ставки урологів, лікар працює цілодобово, – сказав Григорій Оксак.

Зазвичай камені в нирках стають відчутні при нирковій кольці. Тоді пацієнт може звернутись у лікарню для дроблення каменів.

Людей уже навчили тонкощів роботи на новому обладнанні. Запрацює апарат найближчим часом.

Анатолій Філоненко, керівник обласного урологічного центру, розповів, що для планових операцій пацієнти можуть звернутись до сімейного лікаря та отримати направлення на консультацію в обласну поліклініку саме до уролога. Далі уролог ухвалює рішення, чи треба госпіталізувати пацієнта в урологічний центр на стаціонар.

Дроблення каменів великих і маленьких відбуватиметься за допомогою ендоскопічних операцій (лікарі вводять у черевну порожнину кілька трубок через маленькі розрізи і виконують маніпуляції). Це малоінвазивна хірургія, малотравматичні втручання. Людина ледь не одразу може ходити та швидко одужує.

медицина, лазер, нирки

За темою:

  • Ще четверо людей за тиждень "підхопили" хворобу Лайма
  • На Лубенщині відкрили сучасну амбулаторію
  • COVID-19 минулого тижня забрав чотири життя
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.