ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:29 11.02


Полтавців грабують під виглядом соціальних працівників та тих, хто знімає порчу

Поліція області попередила полтавців: активізувалися шахраї під виглядом "ворожок", екстрасенсів, тих, хто знімає "порчу", а також тих, хто виманює гроші під виглядом соціальних працівників.

Перша "схема" обдурювання полтавців часто спрацьовує на літніх людях, які живуть самотньо. За стандартною "схемою" шахраї приходять додому та пропонують обміняти старі купюри на нові. У процесі обміну замість грошей віддають літній людині конверт з папірцями.

Для того, щоб звести шанси аферистів нанівець, поліція радить родичам та знайомим, у колі яких є літні люди, не полишати їх на самоті та повсякчас обговорювати з ними цю тему і нагадувати про правила поведінки.

Для так званого "ворожіння" або "зняття порчі" шахраї обирають здебільшого молодих жінок та дівчат шкільного віку. Під приводом "ворожби" вони фактично випитують у жертви інформацію про рівень її матеріального становища. Надалі, залякуючи настанням тяжкої хвороби або смерті рідних, пропонують провести обряд, так би мовити, "очищення" (зняття порчі). Для відвернення біди вони наказують жертві принести гроші та золоті вироби.

Задля уникнення схожої ситуації поліція рекомендує остерігатися спілкування з незнайомими або малознайомими особами, які нав'язують подібного роду послуги. Окрему увагу слід приділити дітям та літнім людям. Вказаній категорії осіб правоохоронці радять регулярно нагадувати про небезпеку та наводити реальні приклади шахрайств.

Нагадаємо, що також траплялися випадки, коли у жителів області викрадали телефони під приводом необхідності подзвонити. Також інформацію про потенційних жертв пограбування злочинцям передавали повії.

Лесь ГАВРИЛОВ

поліція, порча, ворожіння, соціальні працівники, пенсія, гроші, грабіж

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.