ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:45 08.12


Полтавців закликали носити світлоповертачі

Пішоходи у темну пору доби повинні носити світлоповертачі. Уже понад рік це правило є обов’язковим. Яка відповідальність передбачена за порушення цього правила?

Про це Суспільному розповіла речниця патрульної поліції Полтавської області Наталія Костильова.

Є різні види світлоповертачів − брелки, браслети, наліпки, пояси або жилети. Їх можна прикріпити на одяг чи рюкзак, розповіла Наталія Костильова.

«Світлоповертачі роблять пішоходів більш помітними на дорозі  вони відбивають світло в темряві, тож водій може вчасно побачити людину, щоб зменшити швидкість та зупинити автомобіль», − говорить речниця Наталія Костильова.

За її словами, пішохода без світлоповертачів водій помітить на дорозі з відстані 25-30 метрів. Із ними при ближньому світлі фар видимість збільшується до 130-150 метрів. А з дальнім світлом фар водій бачитиме пішохода на відстані від 300 до 400 метрів.

Згідно зі змінами до Правил дорожнього руху, які запровадили у листопаді 2020-го року, використання світлоповертачів для пішоходів стало обов’язковим.

«У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху», − йдеться у документі.

За порушення цього правила передбачена відповідальність за частиною першою статті «Порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами та особами, які керують гужовим транспортом, і погоничами тварин» Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція – 255 гривень штрафу, повідомила Наталія Костильова.

За її словами, адміністративних матеріалів на пішоходів щодо порушення ними цього правила на Полтавщині не складали.

світлоповертачі, безпека, штраф

За темою:

  • За час війни сирена повітряної тривоги в області лунала понад триста раз
  • У Полтаві відбудуться військові навчання
  • Під Кременчуком підірвали небезпечний залишок ворожої ракети
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.