ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:30 19.01


Полтавців закликали робити щеплення проти небезпечних інфекційних хвороб

На Полтавщині є достатньо якісних вакцин проти кору, дифтерії, правця. Проводять вакцинацію в штатному режимі та радять полтавцям не зволікати, особливо зі щепленням проти кору.

 Також полтавців вакцинують і ревакцинують проти дифтерії і правця.

Ситуація по показниках щеплень підтяглася, бо був період, коли вакцини не було. В нас немає спалахів, лише поодинокі випадки. Немає закритих на карантин садочків. Є дорослі, що захворіли, це в основному медичні працівники. Кір - надзвичайно контагіозна хвороба

- зазначив Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

 

За його словами, деякі лікарні вже провели щеплення для своїх працівників.

До 21 січня у полтавських школярів тривають канікули, що буде, коли повернуться з канікул діти, поки невідомо. Але, за даними медиків, 97% полтавських дітей щеплені від кору, тому кількість  хворих невисока.

Щодо вакцинації для дорослих проти корі, то в рамках державних програм їх не проводять: дорослим треба заплатити за вакцину. Щоправда, проти дифтерії та правця усім полтавцям можна провести щеплення безкоштовно. До речі, випадків захворювання на дифтерію в області не зареєстровано.

18 січня  стало відомо про ще одну смерть на Одещині від кору невакцінованої дитини віком 1,5 року. Це — восьмий випадок смерті з моменту спалаху кору, - повідомили в МОЗ.

На сьогодні не існує лікування від кору — діти та дорослі хворіють на кір дуже важко.

Лише вакцинація створює імунітет від цієї хвороби. Так, дві дози вакцини проти кору забезпечують понад 99% захисту від захворювання, що є стандартом для всіх національних програм імунізації в регіоні.

Нагадаємо, з 1968-го до 1973 років в СРСР провели масові кампанії з вакцинації проти кору, а з 1986 року вакцинували двічі: в перший рік життя та в 6 років.

Тому полтавцям, які народилися до 1986 року, і ще не хворіли на кір, радять спочатку здати аналізи на імуноглобулін G — це сироватка людини (антитіла, які забезпечують тривалий імунітет людини до інфекцій).

Якщо в результаті аналізу виявиться, що вакцинація на кір потрібна, то в аптеці варто купити вакцину вартістю до 200 гривень та провести щеплення.

Діти ж до 17 років вакцинуються безкоштовно.

Відомо, що останніми роками небажання батьків проводити вакцинацію проти кору було пов’язане із наріканнями на неякісну індійську вакцину (2008 року були ускладнення після щеплення, зокрема, загинув 11-класник із Краматорська. Тоді партію вакцини 8 мільйонів ампул ЮНІСЕФ, утилізували — спалили в високотемпературних печах). 

На сьогодні, лікарі стверджують: усі партії вакцин проходять ретельну перевірку та мають відповідну сертифікацію.

 

здоров'я, безпека, вакцінація

За темою:

  • Минулого тижня на Полтавщині госпіталізували 259 осіб із ГРВІ
  • За тиждень в області госпіталізували 227 хворих на ГРВІ
  • Минулого тижня на Полтавщині зафіксували 12 випадків кору
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.