ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:30 27.06


Полтавців закликали встановлювати малі сонячні станції

Полтавців закликали встановлювати малі сонячні станції у приватних домогосподарствах. Це дасть енергосистемі до 1 ГВт потужності. Індивідуальні сонячні установки можуть підсилити постраждалу енергосистему України.

Сонячні_батареї

Про це заявив очільник Держенергонагляду Руслан Слободян.

"Сонячна генерація, яка сьогодні дає підтримку нашій енергосистемі упродовж денного періоду, – це не лише великі потужні станції, якими володіє бізнес, а також усі приватні невеликі сонячні електростанції, яких у нас уже тисячі. Вони роблять надзвичайно вагомий внесок у підтримку енергонезалежності України", – сказав він.

За його словами, нині великі сонячні станції щоденно виробляють близько 3 ГВт потужності, однак завдяки збільшенню кількості індивідуальних сонячних станцій можна додати до енергосистеми близько 1 ГВт.

"Держава дає максимально "зелене світло" для розбудови розподіленої генерації. Для якнайшвидшого розвитку відкриваються всі можливості: істотно спрощено процедуру підключень, технічні умови на приєднання електричних мереж обленерго зобов’язані видати протягом двох днів, а не через 10, як було раніше. Також максимально спрощено всі дозвільні документи – тепер достатньо лише довідки від ВЦА про необхідність встановлення такого об'єкта", – повідомив Слободян.

Щодо вартості сонячних панелей, то, за даними очільника Держенергонагляду, на сьогодні мінімальний базовий набір потужністю 5 кВт коштує від 5 тис. доларів.

енергетика, сонячні панелі

За темою:

  • "Полтаватеплоенерго" не могло встановити три отримані електростанції через відсутність коштів на монтаж
  • Дефіцит енергії: на Полтавщині побільшало аварійних відключень
  • Нереалізований проєкт: Полтавська облрада витратила понад мільйон на сонячні панелі
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.