ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:40 02.06


Полтавців запрошують на першу персональну виставку робіт Олекси Коби

21 червня в Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка відкриється перша персональна виставка художніх робіт Олекси Коби "Втеча з мряки".

Виставка-продаж картин "Втеча з Мряки" – про внутрішні переживання, пошук гармонії в собі та метафізичні фантазії. Ветеран Олекса Коба взяв пензля до рук, коли повернувся з війни на Сході України. Художні роботи Олекси вже можна було бачити на різноманітних фестивалях, але вперше він продемонструє свої творчі експерименти полтавцям у персональній виставці. Автор представить понад 30 картин, які розділені на певні тематичні блоки. Стилістику його робіт можна описати як "експресіонізм". Унікальні картини художника-аматора розкажуть про почуття ветерана, який повернувся із війни, і вкажуть іншим шлях до виходу…

Це сюжети з глибокої підсвідомості, які насправді не треба сприймати буквально. Я постараюся додати до кожної роботи її "хісторі", яка буде на звороті назви, тобто людина зможе прочитати її лише якщо перегорне сторінку. Деякі роботи входять до циклу "Рутина":  Рутина Червоного Кольору, Рутина Світанку тощо. Ми іноді романтизуємо природні явища, але якщо подивимось на це з Її точки зору, ці явища будуть такими ж буднями. Це створює інверсію, у погляді на нашу рутину, в якій кожен може зробити певні висновки. Деякі роботи являють собою метафізичні розповіді, наприклад "Сон Риби", або одна... особлива картина, про яку, мабуть, краще розповідати вживу.  Деякі роботи будуть об'ємними інсталяціями – зі змістовим посиланням на певні космічні явища, у іншій обгортці

– розповів про майбутню виставку сам Олекса Коба.

Картини Олекси Коби зможуть придбати всі охочі. Ціну автор встановив сам, в залежності від витраченого часу, ресурсу і вкладення в роботу. Автор зазначив, що перші продані ним роботи віддав буквально за безцінь, але більше не хоче отримати подібний досвід.

Мені не страшно, якщо на виставці ніхто не купить жодної роботи. Страшніше продати за безцінь. Продав чотири роботи за смішні кошти, а відчуття потім були, ніби вирвали шмат душі. Ну і, плюс, основна мета виставки – це  презентація ідеї

– зазначив Олекса.

Частину коштів із продажу своїх картин автор передасть на соціальні ініціативи, за допомогою решти реалізує майбутні творчі проекти.

Відкриття виставки заплановане 21 червня о 16:00. Триватиме експозиція в  Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка до 15 липня.

Про автора.

Олекса Коба – полтавець, громадський діяч, ветеран війни на Сході. Учасник Революції Гідності. Один із перших організаторів Майдану в Полтаві. Був поранений під час подій біля "кривавої арки" 5 квітня 2017 року.

У травні 2014 року пішов добровольцем захищати Україну у складі батальйону "Дніпро-1". Був двічі поранений. Зі служби повернувся у 2016 році. Долучився до реабілітаційної програми ГО "Побратими". Є ко-тренером програми соціальної адаптації ветеранів, що повертаються до цивільного життя за принципом "рівний - рівному", а також  співзасновником студії "IT BRO", яка, окрім розробки web-рішень, займається навчанням ветеранів.

культура, мистецтво, виставка, анонс, Олекса Коба

За темою:

  • "Дизель Шоу" повертається виступами у Полтаві
  • Олена Арбузова заспіває арію Плавалагуни з "П'ятого елементу"
  • Винник назвав дати двох концертів у Полтаві
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.