ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:17 06.02


Полтавців запрошують на виставку нічної вуличної фотографії

6 лютого у полтавській галереї сучасного мистецтва Art Jump відкрилася виставка світлин шотландського фотографа Стівена Дженсена "Осте Сте", які ілюструють нічне місто.

Традиція нічної вуличної фотографії вже сформувала деяку звичність сприйняття неонових вогнів й іншого міського сяйва, як атрибутів великих урбаністичних й промислових центрів, що знаходяться на передовій технологічного розвитку.

Відкидаючи хмарочоси, мости, розв’язки й інші мегаломанські принади мегаполісів й переносячи решту естетики на провінцію, Стівену все одно вдається створити містифікацію досить масштабного мегаполіса з його надлишковим сяйвом й переливами різними відтінками. 

Звичайно, за самими вогнями виявляється усім звичне, поглинене землею, містечко з кітчевою естетикою й усіма признаками провінційності. Вони нікуди не зникають й залишаються завзято присутніми на кожному знімку Стівена всією своєю матеріальністю й непорушністю напіврозвалин і базарів. Але окрім цього крізь товщу туману й густого повітря розходяться яскраві кольорові плями мимовільного прояву тої самої ідеї футуристичного міста.

*Осте Сте – перший рядок вірша Михайля Семенка "Місто". Асоціюється зі схвальним вигуком вдалої знахідки "Оце це". Це воно – Саме воно – Оце це – Осте сте.

Насправді  за фотороботами Стівена ми спостерігаємо вже понад рік – я підписаний на його Instagram і, власне, стежу за оновленнями того, над чим він працює. Зупинив свій вибір на саме його світлинах – бо на них присутнє якесь відчуття ефемерності нашого міста, те, якою могла би бути Полтава в його мріях стати гарним, красивим містом

– розповів куратор виставки Антон Усанов.

Стівен Дженсен народився та виріс в Единбурзі та з 2007 року живе у Полтаві. Почав займатися вуличною фотографією у 2011 році, проте не обмежує себе певними жанрами й також цікавиться пейзажами та fine art фотографією.

 Стівен розповідає, що в Полтаві працює репетитором англійської мови, але останні роки фотографія з розряду хобі переходить в професійну площину – все частіше до нього звертаються з пропозиціями відзняти сесію фото для ресторанних закладів та подієві сети.

Стівен полюбляє працювати над довгостроковими проектами, котрі не завжди формуються навмисно й відразу. Серія "Night colors", що представлена на виставці "Осте сте", розпочалась приблизно у 2012 році в Единбурзі під впливом італійського режисера Даріо Ардженте та його фільму "Три сестри". Згодом проект виріс у Полтаві, де набув певних змін.

Я розпочав робити фотографії в Единбурзі – коли вже жив у Полтаві, повертався в рідне місто. Але продовжив уже тут. Мені подобається Полтава, дуже красиве та атмосферне місто, особливо взимку, коли є сніг чи туман

– розповів Стівен Дженсен.

Окрім Полтави, серія "Night colors" включає світлини Львова, Дніпра, Харкова, Києва та Одесі. Але на виставці в галереї Art Jump представлені, в основному, світлина тільки нашого міста. Лише дві фотографії – автобус та силуети – були виконані в Единбурзі.

Приймав участь у виставках у Парижі, Гамбурзі, Дубліні, Бухаресті, Києві. Фотографії Стівена друкувались в кількох книгах та журналах: "World Street Photography 2" (2015), "World Street Photography 3" (2016), "World Street Photography 4" (2017), "One Minute on Earth" (2015), ), "Insomnia Photography Magazine" (2017). В 2017 Стівен був запрошений членом журі на Всеукраїнський фотоконкурс "Street Art Foto".

Виставка триватиме до 25 лютого за адресою вул. Монастирська, 3. На відвідувачів чекають з 11 до 18 години щоденно, окрім понеділка. Вхід — вільний.

В рамках освітнього арт-проекту 13 лютого о 18.00 в галереї сучасного мистецтва відбудеться відкрита лекція Дмитра Богачука на тему "Колір у сучасній фотографії".

виставка, галерея, Art Jump, фотографія, нічне місто

За темою:

  • У Полтаві відкрилася фотовиставка "Погляд із минулого"
  • У Полтаві стартував розпродаж рослин для дачників
  • Міжнародна виставка "Це графіка" відкрилася у Кременчуці
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.