ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:30 06.11


Полтавців запрошують ознайомитися з творчістю Миколи Ярошенка

Нині у полтавській галереї мистецтв та музеї, що з 2008 року носить ім'я Миколи Ярошенка, зберігається 55 його картин, дві скульптури і 17 робочих альбомів.

Колекція робіт художника в полтавському музеї є найбільшою в Україні.

Основна частина цих творів постійно експонується в двох окремих залах музею, спеціально відведених для показу творчості нашого славетного земляка.

Микола Олександрович Ярошенко (1 грудня 1846, Полтава — 25 червня 1898, Кисловодськ, Російська імперія) — український маляр-жанрист, художник-передвижник. За військовим званням — генерал-майор.

Народився у Полтаві, у сім'ї дворянина військовослужбовця Полтавського кадетського корпусу. Змалку хотів стати художником. Але батько мріяв про військову кар'єру сина й віддав його до Полтавського кадетського корпусу, який він закінчив 1863 року й виїхав на навчання до Санкт-Петербурга. Закінчив 1-шу Санкт-Петербурзьку військову гімназію та Михайлівську артилерійську академію. 1870 року військового інженера, штабс-капітана Миколу Ярошенка призначено на Петербурзький патронний завод, де він пропрацював понад двадцять років. 1892 року у званні генерал-майора вийшов у відставку.

За своє творче життя створив понад 400 полотен і понад 1000 малюнків. Свою мистецьку спадщину Ярошенко заповів рідному містові. Його портрети, пейзажі, жанрові картини, етюди та малюнки зберігаються в Полтавському художньому музеї. Його твори також є в музеях різних міст колишнього СРСР: у Кисловодську, Нижньому Новгороді, Ашгабаті, Калузі, Москві, Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі та ін.

культура, мистецтво, експозиція, музей, Микола Ярошенко

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.