ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:30 22.11


Полтавців запрошують побачити світ очами староавдіївських дітей. ФОТО

У середу, 21 листопада, в залі імені Саші Путрі полтавського художнього музею відкрилася виставка дитячих малюнків "Світ очами староавдіївських малят".

Виставка складається з малюнків, авторами яких є вихованці дитячого садка №3 "Чебурашка" міста Авдіївки. Ці діти народилися вже після початку війни на Сході України і ростуть під звуки обстрілів та ревіння військової техніки. Придумали та втілили ідею дитячого арт-проекту "Світ очима староавдіївських малят" волонтери ГО "Команди небайдужих".

Вони опікуються долею мирних жителів Авдіївки ще з 2015 року, коли небайдужі полтавці почали працювати з військовими підрозділами та медиками, що захищають Україну безпосередньо в Авдіївці.

Співзасновник ГО "Команда небайдужих" полтавська журналістка Наталія Святцева разом із колегами-волонтерами об'їздила з камерою інтернати та школи району, не лише знімаючи яскраві сюжети про життя поряд із лінією розмежування, але й передаючи допомогу людям, чиє життя навіки змінила війна. На відкритті виставки презентували документальну стрічку, створену дитячою студією "Разом". Вона розповідає про вихованців дитячого садка "Чебурашка" та поїздки полтавських волонтерів в Авдіївку.

Робота з авдіївським ДНЗ №3 "Чебурашка" розпочалася в 2016 році. Увагу волонтерів дитсадок привернув тим, що він знаходиться лише в двох з половиною кілометрах від "промки", де роками точаться запеклі бої. Цей навчальний заклад не закрили, бо багато мешканців старої частини Авдіївки не змогли виїхати з прифронтової зони, і в багатьох родинах є діти, народжені на початку війни.

Цьогоріч на День захисту дітей, 1 червня, в садочок завітали актори театру імені Гоголя, які привезли малюкам не лише виставу "Всі миші люблять сир", але й допомогу: різноманітні матеріали для творчості. Тоді ж вихованцями закладу були створені перші малюнки, які передали до Полтави. В наступні візити до "Чебурашки" завітали художники Юрій Бернадський та Алла Тимошенко, які провели з малятами незабутні мистецькі майстер-класи. Разом із дітьми малювали й волонтери "Команди небайдужих".

Ми малювали разом з дітьми. Це релакс не тільки для дітей, але й для нас. Намагаєшся подивитися на світ їхніми очима, тому що розумієш, що вночі вони чують вибухи, і не знають того часу, коли було мирно. Тобто, їхній світ – зовсім інший. Вони не знають, що таке спокій, безпека, тиша. Але малюнки в них веселі, яскраві. Лише один хлопчик намалював танк, було ясно, ще в нього це з чимось перегукується. А так нам хочеться якнайдовше для цих дітей зберегти дитинство – можливо, за той час закінчиться війна і вони не встигнуть зрозуміти, наскільки це страшно

– розповіла голова ГО "Команда небайдужих" Наталія Гранчак.

В експозиції виставки понад півсотні дитячих малюнків – юним художникам від трьох до п'яти років і вони щиро малювали те, що відчувають та про що мріють. Побачити виставку дитячого малюнка "Світ очами староавдіївських малят" можна в залі імені Саші Путрі художнього музею імені Ярошенка.

виставка, малюнок, діти, волонтерство

За темою:

  • Варвара, Матвій, Зоряна, Гордій: як називали маленьких полтавців у 2021 році
  • На Лубенщині отруїлися матір і двоє дітей
  • На Полтавщині школярі отруїлись їдким засобом для взуття
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.