ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 24.07


Полтавців запрошують подивитися "Фотопрозу"

"Фотопроза" - під такою назвою триває до середини серпня виставка Юрія Зілінського у Полтавській Галереї мистецтв. Тут представлені 117 найяскравіших творів мистецтв відомого фотохудожника.

 Юрій Зілінський вважає себе багатожанровим художником, тому в об“єктив його фотоапарата потрапляють не лише обличчя різних людей , а і найяскравіші миттєвості їхнього життя та пейзажі усіх пір року.

Лубенець Юрій Зілінський за фахом архітектор. Творча фотографія по-справжньому захопила його 2005 року.

З того часу фотомистецтво посідає значне місце в житті, стало душевною потребою з точки зору реалізації творчої інтуїції та природних обдарувань. Фотомитець переконаний, що будь-які захоплення, якщо віддаватися їм пристрасно і вникати у саму суть, стають професійними навичками. Для нього не є секретом сенс, який міститься у найголовніших словах, знайомих будь-якому фотографу – уміння бачити. Юрій Зілінський вважає себе багатожанровим художником, тому в об’єктив його фотоапарата потрапляють не лише обличчя різних людей, а і найяскравіші миттєвості їхнього життя та пейзажі усіх пір року.

В експозиції "ФОТОПРОЗА" представлено 117 найяскравіших творів моменталіста абсолютно різних жанрів: портрет, пейзаж, «ню» тощо. Усі роботи виглядають надзвичайно тонко, вишукано, стримано і в той же час дуже динамічно. Їх відрізняють ідеальна композиція, почуття кольору.

Директорка Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка Ольга Курчакова охарактеризувала авторський стиль як "динамічний імпресіонізм", де кожна робота – це світогляд автора, власне відчуття враження від людини і природи.

Примітною особливістю Юрія Зілінського є емоційне осмислення світу, виражене у пристрасному або радісному пориві, у сумній ліриці або філософському роздумі, у підсвідомій інтуїції, що неодмінно знаходить відтворення у світлинах. В результаті його знімки відображають внутрішні струми інтелектуально-психологічної роботи автора.

Природа Зілинського, пропущена через об’єктив камери, стає художньою без зайвого застосування графічних редакторів, поетичною без солодкуватості, реальною і сюрреалістичною одночасно. Йдучи у світ природи, фотомитець через своєрідне осмислення і трансформацію її сутності, відображає в асоціативній формі сприйняття сучасного навколишнього життя, як з його позитивністю, так і гострими підводними рифами, внутрішньою драматургією.

Можна сказати, що стан природи стає для автора свого роду алегорією для відображення власних духовних переживань. Такий принцип художнього висловлювання зумовив присутність у фотопейзажах Юрія Зілінського ледь відчутної таємничості. Фотограф показує, що природа може бути цікава сама по собі, без антропоцентричності. За повного безлюддя фотографії сповнені сенсу, в пейзажах читається вічність. Інтрига не пропадає за відсутності так званого «вінця природи». Вічний пошук залишеного раю …

 

Візуальний ряд непальських фотографій Юрія Зілінського розповідає про епізоди життя мешканців Гімалаїв. Портрети непальців вражають психологізмом образів, передачею душевного стану людини. У багатьох відвідувачів фотовиставки виникло непереборне бажання побувати у Непалі, а хтось таку чудову екскурсію здійснив віртуально, усього лише побачивши незабутні за сюжетом і колоритом пейзажі, побутові сценки та чудові портрети в експедиційних фотозамальовках автора.

Роботи Юрія Зілінського мало схожі на парадні портрети – автор навіть не повідомляє, хто зображений у тому чи іншому кадрі і ким йому доводиться модель. Замість конкретики біографічних та паспортних даних він підказує тему, яку запримітив в об’єктиві: "Самотня душа", "Недитяча образа", "Цегляний хлопчик", "Віра в реінкарнацію".  

Чималий інтерес викликала серія світлин "ню". Це завжди ризиковано. Однак Юрій Зілінський "оголення" подав дуже благородно. Справжній світлопис, класичне фото "ч/б".

Причому зафіксовано цілком випадкові тіні – і при цьому не порушений пластичний малюнок і немає дробності. Зображення монументальне, як мармуровий античний фриз. Натурниці ж до того природні, що образам не заважає навіть відвертий сучасний макіяж.

йому не тільки цікавий Світ, але він розуміє його красу, тонко і гостро сприймає те, що відбувається навколо, та своїми багатогранними талантами спонукає людей до подяки Творцю і за те, що серед нас є такі яскраві люди-світлячки.

На відкриття виставки прийшли відомі в області фотографи і художники, пересічні полтавці-поціновувачі фотомистецтва. Усі вони отримали яскраві емоції, приємні враження та піднесений настрій: "ФОТОПРОЗА" Юрія Зілінського вабить і магнетично заворожує глядача, викликаючи гаму ліричних почуттів.

Виставка триватиме до середини серпня, сказано у повідомленні Полтавської Галереї мистецтв.

 

Юрій Зілінський, фотопроза, Полтава

За темою:

  • Полтавців запрошують на виставку-мальовку
  • У Полтаві до Дня міста продемонстрували нову комунальну техніку
  • У Полтаві презентують виставку картин "Станція 45"
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.