ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:31 17.03


Полтавців запрошують у "Чарівний світ різьби"

Днями в Полтавському літературно-меморіальному музеї ім. В. Г. Короленка відкрилася персональна виставка Ірини Моцар "Чарівний світ різьби".

 

В експозиції представлені близько 40 робіт – це різьблені мініатюри з дерева та каменю, а також глиняні вироби.

Ірині лише 22 роки й за освітою вона дитячий психолог, а різьблення – це хобі, яким захоплюється з 16 років. В її творчому доробку понад 250 робіт –  картини та ікони, фігурки з дерева та каменю, а також керамічні вироби. Познайомилася з чарівним світом різьби Ірина завдяки її батьку. Хоча він за освітою кухар-кондитер та будівельник, вже давно цікавиться різьбленням та реставрацією старих виробів.

Одного разу мене люди попросили під реставрувати одну річ. Треба було наростити патину і ще дещо зробити… А Ірина це все бачила і їй стало цікаво – потихеньку з'явилася цікавість до реставрації та різьблення

– розповів Валерій Моцар, батько майстрині.

Перша виставка Ірини відбулася в музеї-садибі І.П. Котляревського в 2014 році – тоді майстрині ледь виповнилося 19 років – і мала назву "Слов'янські обереги". В тому ж музеї в 2015 році презентували виставку "Слов'янські обереги і кубишка", а в 2016 році виставку "Глиняна люлька – душа козака".

Авторка робіт є учасницею обласного фестивалю майстер-класів художньої творчості для дітей з особливими потребами.

Більшість представлених на виставці робіт – це мініатюрні фігурки дідусів. Сама майстриня розповідає, що це амулети-обереги. Виготовляючи мініатюри, Ірина подумки розмовляє з ними та, можна сказати, вкладає в кожного особливий характер та душу. Більшість амулетів мають своїх власників: деякі виготовляються для конкретної людини, деякі потім знаходять свого власника.

Я дуже люблю допомагати людям. Вони звертаються зі своїми проблемами, я вирізаю їм оберег. Всі обереги різні і мають свої властивості – наприклад, хранитель домашнього вогнища. о речі, люльки теж вважаються оберегом домашнього вогнища. Є ще кубишки – в таких зберігали найцінніші речі

– розповіла Ірина Моцар.

Дівчина розповідає, що для неї творчість почалася з найпершого "дідуся" – дерев'яної фігурки, яка стала оберегом для самої Ірини. З тої пори цей "дідусь" допомагає їй у творчості. Але серед інших матеріалів майстриня віддає перевагу каменю, з яким їй найцікавіше працювати.

Розповідає, що кожен камінь має свій характер. Хоча на перший погляд працювати з каменем має бути важче, Ірина не звертає на це уваги. Тим більше, що й інструменти для різьблення в неї особливі – їх виготовляє персонально для доньки Валерій Моцар. До слова, ці інструменти представлені на виставці на окремому стенді.

Варто зазначити, що виставка такого формату як різьбі мініатюрі представлена в музеї Короленка вперше. Побачити експозицію можна у виставковій залі музею протягом двох тижнів.

 

виставка, різьблення, камінь, дерево

За темою:

  • Міжнародна виставка "Це графіка" відкрилася у Кременчуці
  • На Полтавщині відкривається виставка про українців, які пережили полон
  • До свята весни на Полтавщині проведуть виставку фіалок
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.