ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:45 21.08


Полтавців запрошують у велотур "Шляхами шведсько-української союзної армії 1709 року"

Сьогодні, 21 серпня 2020 року, з Полтави стартує велотур "Шляхами шведсько-української союзної армії 1709 року" (частина друга): від Полтави до Переволочної.

Туристичний маршрут пролягатиме місцями, де відбувалися ключові події Північної війни на Полтавщині. Учасники походу дізнаються про шляхи союзної армії шведського короля Карла XII та гетьмана України Івана Мазепи, про місця дислокації військ та штаб-квартири командного складу.

Розпочнеться маршрут на Садах-2, саме тут свого часу дислокувався обоз шведської армії і після поразки Полтавської битви звідси розпочався відступ Карла XII та Івана Мазепи. Далі шлях прямуватиме через Старі та Нові Санжари, там велотуристи дізнаються, де знаходилися фортеці, в яких дислокувалися загони шведського війська та запорізьких козаків.

Потім — Білики та Кобеляки, які були підконтрольні союзній армії. А в Правобережній Сокілці туристи побачать чудові краєвиди з високої гори, де була фортеця. Ще більш чарівний краєвид відкриється зі Зміїної гори, де організатори планують ночівлю у наметах.

Наступного дня у програмі велотуру відвідини Світлогірського, де знаходилася фортеця в Переволочній. Далі заїдуть в Келеберду та Горішні Плавні та відвідають пам'ятні знаки українським козакам.

Цей туристичний маршрут із інформаційним матеріалом використовується для проєкту "Популяризація туристичного маршруту "Шляхами союзної армії шведського короля Карла ХІІ та гетьмана України Івана Мазепи: від Гадяча до Переволочної" за фінансової та інформаційної підтримки Полтавської облдержадміністрації, Полтавської обласної ради та Департаменту культури і туризму  Полтавської облдержадміністрації.

 

туризм, велорух, історія, дозвілля

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.