ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:54 02.04


Полтавців запрошують відвідати виставку "космічного гумору"

2 квітня в Полтавському музеї авіації та космонавтики відкрилася традиційна виставка карикатури на космічну тематику "Гумор і космос".

Виставка, що відкрилася в музеї авіації та космонавтики, організована під егідою фестивалю гумору "Карлюка-2018".

 

Я вважаю, що полтавський фестиваль гумору "Карлюка" це настільки світового рівня подія, що, хоча ми постійно говоримо про це, полтавці не в повній мірі усвідомлюють її важливість. Організатори "Карлюки" не лише пишуть історію карикатури чи історію міста, але й історію країни. Тому що візуалізація того, що зараз відбувається, з точки зору анекдоту – карикатура, по суті, й є анекдотом – має велику вагу для нащадків

– вважає гість заходу, організатор художніх виставок і конкурсів з Херсона Валерій Кругов.

В експозиції "Гумор і космос" презентували роботи п'ятьох відомих художників-карикатуристів.

Роботи Володимира Казаневського були відзначені на престижних міжнародних конкурсах в 44 країнах світу, зокрема у Франції, Британії, Німеччині, Італії, США, Канаді та інших державах. Володимир Казаневський має понад 300 нагород – з них п'ятдесят Гран-прі престижних міжнародних конкурсів. Твори цього відомого карикатуриста зберігаються в приватних колекціях багатьох країн світу. 

 

Бельгійський художник Костантин Сюнненберг ще з далекого 1998 року відомий своїми замальовками на політичну тематику, але карикатури на фаховому рівні почав малювати з 2010 року, презентувавши їх уперше на відомому фестивалі карикатуристів у Кнокке-Хейсті, де отримав третю премію. Зараз художник працює як ілюстратор для європейських ЗМІ.

Ще один художник-ілюстратор, чиї карикатури представлені на виставці "Гумор і космос" – Ігор Лук'янченко. Він є автором 10 тисяч малюнків, якими проілюстровано понад 100 газет, журналів і книжок. У власній творчості пан Лук'янченко тяжіє до малювання гелевою ручкою з подальшою обробкою контурів у фотошопі. 

 

Роботи художника-карикатуриста Андрія Попова лише за останні три роки були відзначені 25-ма міжнародними нагородами найвищого ґатунку. В колекції митця, зокрема, є відзнаки найпрестижніших конкурсів Азербайджану, Бельгії, Данії, Італії, Китаю, Люксембургу, Польщі, Сербії, Словаччини, Туреччини тощо. Парадоксальність гумору та філософський контекст, на думку сучасників, стали візитівкою цього художника.

До когорти видатних художників-карикатуристів належить й українець Олексій Кустовський. Перша його карикатура була опублікована в ЗМІ в 1998 році. З того часу він подолав шлях у цій сфері від початківця до справжнього метра, знаного лауреата і призера відомих виставок як в Україні, так і за її межами. Отримав понад 150 нагород на міжнародних конкурсах, є членом журі багатьох знакових конкурсів у сфері мистецтва.

В експозиції виставки "Гумор і космос" загалом представлено 24 роботи на чотирьох стендах. Більшість малюнків обирали на конкурсній основі, розповів директор Полтавського музею авіації та космонавтики Андрій Пушкарєв.

Всього в нашій експозиції було 24 "посадочних місця". Володимир Казаневський персонально надіслав саме на нашу виставку дев'ять своїх робіт. Інші роботи ми з організатором "Карлюки-2018" Михайлом Шлафером відібрали з-поміж малюнків, надісланих на фестиваль гумору

– пояснив Андрій Пушкарєв.

Виставка карикатури "Гумор і космос" триватиме в Полтавському музеї авіації та космонавтики за адресою Першотравневий проспект, 16 до 10 квітня включно. Наступною в музеї анонсують масштабну тематичну експозицію до Дня космонавтики 12 квітня.

виставка, музей, авіація, космонавтика, гумор

За темою:

  • Полтавців запрошують на виставку витинанок
  • Кукобі присвятили фотовиставку
  • У Лубнах показали "Зимові фантазії"
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.