ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:15 07.10


Полтавців запросили на екскурсію з нагоди Дня Захисника

Тематичну екскурсію "Видатні чоловіки Полтави" приурочили до Дня Захисника України – 14 жовтня. Під час заходу охочим розкажуть про 14 відомих чоловіків Полтави.

Тема екскурсії – полтавці ХVІІІ-ХХ ст. Її презентація відбулася у жовтні минулого року. Під час пішої мандрівки містом можна познайомитися з життям полтавських полковників Війська Запорозького Федора Жученка та Івана Левенця, почути історію з життя сім’ї Горленків, які свого часу підтримали Мазепу та дізнатися, за що полтавський козак Павло Руденко був вдячний Петрові I до кінця життя.

На цій екскурсії розкриють секрет карколомних військових кар’єр Івана Паскевича та миргородського полковника Василя Капніста, піднімуть завісу таємничості над особливими стосунками Івана Котляревського з пані Стеблін-Камінською та її чоловіком.

Лунатиме розповідь про княза-пивовара Віктора Кочубея, археолога Микола Макаренка, який на початку ХХ ст.. перевіз до Полтави цілу церкву, а також про Йозефа Хмелевського, Гліба Котельнікова, Миколу Міхновського, Юрія Кондратюка.

Найбільш очікуваною із жовтневих заходів також є нова авторська тематична екскурсія із циклу «Історичні райони Полтави» , яка розповідає про Кобищани – найменш досліджений район міста.

Під час екскурсії учасники потраплять у долини і яри, побачать струмки та озера. Розповідь ітиме про видатних діячів, які тут мешкали, про історичні місця, пов’язані з освітою та літературою.

Учасники дізнаються, де в Полтаві знаходиться католицький костел, а також побувають на місці найменш відомої церкви нашого міста. Повна назва теми «Без зайвих епітетів про Кобищани». Презентація екскурсійного маршруту – сьогодні, 6 жовтня.

Ця екскурсія буде повторюватися 7 та 20 жовтня, щоб усі охочі змогли її відвідати.

Ще у жовтні заплановані повтори розроблених раніше тем. Зокрема, 13 жовтня – «Полтавські цвинтарі 17-18 ст».

Екскурсію присвятили цвинтарям Полтави козацької доби.

Під час  пішої подорожі можна буде дізнатися про різницю між поняттями «кладовище» і «цвинтар»; які сучасні споруди в центрі Полтави стоять безпосередньо на місці колишніх цвинтарів; які були особливості поховання представників козацької старшини; у скільки обходилося поховання й поминання небіжчика в Гетьманщині та що таке поховання «під грушкою».

Цю специфічна тема була розроблена у 2015 році - символічно проходитиме 13-го числа.

20 жовтня зранку буде повторена тематична екскурсія «Старовинні міські особняки Полтави». Тож, якщо хтось пропустив її презентацію у серпні, то це чудова нагода почути нову архітектурну тему.

Образ нашого міста, це не лише Кругла площа, Краєзнавчий музей та вид з Білої альтанки. Полтава – це місто старовинних особняків: козаки, поміщики, купці, діячі інтелігенції – їхні помешкання є пам’ятками архітектури і свідченням далеких вже часів. Ми мандруватимимо найстарішими кварталами і вулицями міста, побачимо міські палаци з власними парками і камерні садиби доби ампіру, прекрасні взірці неоготики, мавританської та вікторіанської архітектури, а також романтичного віденського модерну.

Дізнаємося про міські легенди, які пов’язані з найбільш відомими особняками міста. Згадаємо найбільш відомих власників і талановитих архітекторів, які створювали все це розмаїття форм.

Запис проходить тут.

екскурсія, тематика

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.