ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 18.10


Полтавцям можуть заборонити використання пластикових пакетів

З метою мінімізувати шкоду довкіллю, в Уряді зареєстрували законопроект, який обмежить обіг пластикових пакетів на території України.

У середу, 16 жовтня, цей законопроект розглядали на профільному Комітеті з питань екологічної політики та природокористування й погодили його, повідомили на сайті Уряду України.

Розробкою відповідного закону про заборону одноразових виробів із пластику займатиметься Міністерство енергетики та захисту довкілля.

Що підтримали на Комітеті?

Усі пакети, залежно від характеристик, ділитимуться на види. В об’єктах роздрібної торгівлі та об’єктах ресторанного господарства забороняється розповсюджувати надлегкі пластикові пакети, легкі та оксо-розкладні. Але є виняток – надлегкі пластикові пакети визначених розмірів можна використовувати як первинну пакування для свіжої риби та м’яса, льоду, а також сипучих продуктів.

Пластикові пакети, які не відповідають встановленим вимогам, підлягатимуть утилізації, але не коштом виробника, а того – хто їх придбав для торгівлі.

Хто контролюватиме дотримання норм Закону?

Перевірятимуть виконання Закону центральні органи виконавчої влади, що реалізовують державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів.

Які країни уже заборонили пластикові пакети?

Уряди 33 країн запровадили повну заборону, а ще 53 країни – часткову заборону або ж значний податок на використання пластикових пакетів. Найперше заборону запровадили у Сингапурі, де на початку 2000-х років відбулися масштабні повені, спричинені "пластиковим забрудненням".

В Англії, приміром, використовуються пакети, які розкладаються від 20 діб до 4 років із мінімальною шкодою для довкілля. А ось Данія запровадила високі податки на роздавання у магазинах пластикових пакетів, що на 90% знизило їх використання. Тоді як у Фінляндії вирішили розмістити у торговельних мережах автомати для збору пластикових пакетів і відправляти їх на переробку.

довкілля, пластик, заборона

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.