ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:45 16.08


Полтавцям не сподобався презентований туристичний логотип

В Полтавській обласній державній адміністрації провели офіційну презентацію проєкту туристичного логотипа та брендбуку Полтавщини. Земляки у мережі розкритикували запропонований варіант.

Про це повідомляє прес-служба ПОДА.

Проєкт логотипа має чотири стилізовані іконки із зображенням найпопулярніших пам'яток області у стилі Flat design.

Використано п'ять кольорів: андроїдний зелений, мандариновий, ніжно-оливковий, міжнародний помаранчевий та білий.

Заступник голови ОДА Катерина Рижеченко розповіла, що надалі використовувати цей логотип може кожен, хто займається туристичною або суміжною діяльністю. Проте авторське право на розпорядження логотипом та супровідними матеріалами мають Полтавська ОДА та Департамент культури і туризму.

Логотип планується широко використовувати у сувенірній та рекламній продукції. Крім логотипа, брендбук області має 5 слоганів: майструй, ярмаркуй, смакуй, пізнавай, надихайся. 

Концепцію брендбуку розробив Департамент культури та туризму, а графіку дизайнер Сергій Романенко (агентство Lampa Agency). У роботі їм допомагали студенти Полтавської політехніки, які ходили по вулицях, ресторанах і готелях Полтави та опитували людей щодо їхніх асоціацій з Полтавщиною.

Загалом на створення логотипа було витрачено 20 000 гривень та сім місяців роботи.

 Видання «Полтавщина» зробило підбірку критичних реакцій людей на туристичний логотип області.

#олтавщинаПтуристична

В логотипі буква «П» розтягнулася на два рядки, тому можна сплутати й прочитати, як «олтавщина Птуристична», або «Полтавщина Птуристична».

Перша реакція на новий логотип з’явилася у телеграм-чаті «Полтава» ще під час його офіційної презентації. Його учасник проілюстрував ситуацію із труднощами прочитання лого через мем «жінки кричать на спантеличеного кота».

Учасники чату також звернули увагу на помилки у презентаційних матеріалах (замість слова brand book на них був напис «brand boor») та те, як у них описаний зелений колір на логотипі: «андроїдний зелений підсвідомо асоціюється зі стабільністю, сталістю та наполегливістю».

Втім, окрім критики і жартів учасники чату швидко знайшли та цікаві реалізації туристичних логотипів інших міст та регіонів України.

Нех*й шаст*ть

 Едуард Ткаченко у Facebook запропонував слоган наближений до реального життя по мотивах анекдоту про москалів, які не можуть правильно прочитати напис українською «нехай щастить!»

Полтавська дизайнерська студія lucky_banana запропонувала такі варіанти.

Телеграм-канал Фонтанзамільйон запропонував доповнити логотип новим елементом. Таку необхідність автор каналу пояснив так:

«На презентації не розказали, але студенти політехніки ходили із запитанням «з чим у вас асоціюється Полтавщина?» на Алмазний. На районі студенти отримали п..., але завдання виконали, і принесли матеріал в Департамент туризму.

Зображення на іконці символізує, що справи у міста ідуть не дуже добре, але жителі тримаються. Іноземцям краще не відхилятися від туристичного маршруту та намагатися не потрапляти у віддалені райони міста.»

Де мій міксер?

Авторам розважального каналу ШОУнас від побаченого лого просто хочеться виколоти очі міксером.

Птуристи, де ви є?

Мем залишили у Facebook під новиною про презентацію логотипа. Крокодили вилізли на берег річки, де стоять тенти, й питають «Птуристи, де ви є»?

ПТУР у кожну хату

У знавців військової техніки логотип #олтавщинаПтуристична викликав асоціації з ПТУР — протитанковою керованою ракетою.

Лого із Windows XP

Полтавський дизайнер Георгій Єрьомін звернув увагу, що чотири іконки нагадують логотип операційної системи Windows XP 2001 року випуску. Дизайнер зробив презентацію запуску системи із логотипом «олтаваПтуристична». Такий логотип, мабуть, сподобався б компанії Microsoft, щоправда, полтавський обласний департамент культури та туризму відстав на два десятиліття.

 

У телеграм-чаті «Полтава» до цієї версії логотипа додали ще типовий для Windows звук помилки та «синій екран смерті» (BSoD).

Крім того, Георгій Єрьомін звернув увагу на те, що туристам пропонується «смакувати» гранітні галушки з пам’ятника.

Реакція Полтавської ОДА

Заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко у Facebook стримано відреагувала на критику. Вона радіє, що лого викликало емоції та попросила запропонувати свої варіанти.

Пост  

 Свої пропозиції, щодо зміни логотипа можна надсилати на електронну адресу kultura@adm-pl.gov.ua до 25 серпня.

 

 

 

туризм, лого, брендбук

За темою:

  • На Полтавщині презентували три нових туристичних маршрути
  • У Полтавській ОДА почали розробку реєстру обліку об'єктів туризму
  • Полтавський краєзнавчий музей розмістять на туристичних листівках доповненої реальності
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.