ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:45 21.01


Полтавцям показали пункти безкоштовного тестування на коронавірус

Днями в Україні і на Полтавщині зокрема створили інтерактивну мапу, де вказані пункти безкоштовного тестування на коронавірус. Майже нічого не змінилось для пацієнта.

Карта розміщена на сайті Міністерства охорони здоров’я, повідомляє «Коло».

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я анонсував оприлюднення адрес таких пунктів для тестування на COVID-19.

В Україні всього функціонує 2 373 пункти, там можна здати біологічний матеріал (мазок з носоглотки) для проведення лабораторних досліджень на коронавірус методом ПЛР. 

У пунктах можна зробити експрес-тест на антиген до коронавірусу.

– Фактично ці функції тепер виконуватимуть центри первинної допомоги, – пояснив Андрій Хайлов, керівник Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ. – Поняття мобільних бригад, які виїздили до пацієнтів з підозрами на ковід вже немає. До людей, які не можуть пересуватись, мають прийти-приїхати додому, інші записуються і йдуть тестуватись в центри ПМСД. 

Як розповіли в одному з центрів – амбулаторії загальної практики – сімейної медицини №8, що на вулиці М. Бірюзова,  – майже нічого не змінилось в роботі, все так, як і було.

– Тестування безкоштовно робимо для тих, хто має ознаки ГРВІ чи контактували з хворими на ковід. Також аналізи можуть здати ті, хто має оперуватись і для цього має бути довідка на руках. До лежачих пацієнтів виїздимо, інше питання – наявність транспорту, – пояснила Яніна Канівець, завідувачка амбулаторії.

До пацієнтів на забір біологічного матеріалу їдуть у спецкостюмах. 

Однак всі ці заходи здійснюють лише за направленням сімейного лікаря. Якщо вам просто захотілось перевіритись, чи не хворіли ви на ковід, то таким чином в центрах первинки не вийде: хіба за плату в приватних закладах. 

– Якщо нездужаєте, маєте симптоми ГРВІ чи були контактні, ви звертаєтесь до свого сімейного лікаря, з яким укладена декларація, або за територіальністю до найближчого від вас центру первинки (якщо людина почувається погано у відрядженні тощо) і вам поведуть тестування: експрес або методом ПЛР, – додав Іван Шумейко, головний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА.

 

Якщо ознак ГРВІ немає, то маєте тестуватись за власний кошт у приватних лабораторіях

Телефони медзакладів Полтави можна дізнатись тут.

коронавірус, тестування

За темою:

  • Від ускладнень коронавірусу на Полтавщині померла ще одна людина
  • В області за минулу добу на COVID-19 захворіла 21 особа
  • Минулої доби в області зареєстровано 30 нових випадків захворювання на COVID-19
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.