ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 21.01


Постраждалим від домашнього насильства пропонують прихисток у готелях

Поліцейські пропонують постраждалим від домашнього насильства тимчасовий прихисток у готелях Полтави. Вони можуть 3 доби безоплатно проживати в готелях Полтави разом з дітьми до розв'язання правових питань.

Далі клієнтові пропонують Притулок для жінок (де можна перебувати до 3 місяців) або Кризову кімнату (терміном до 10 діб) й допомогу кваліфікованого соціального працівника, психолога та юриста.

Обов’язки з інформування про такий механізм  покладаються на поліцейських, які обслуговують виклики про домашнє насильство.

Бронювання місць в готелі та реалізацію інших соціально-правових заходів забезпечують фахівці Благодійної організації «Світло надії».

Так, у Полтавському райуправлінні поліції Полтавщини поліцейські превенції, що працюють у сфері протидії домашньому насильству, отримали ґрунтовні роз’яснення щодо нового алгоритму співпраці з фахівцями БО «Світло надії».

Як повідомила ініціаторка тренінгу Наталія Нечепуренко, старша інспекторка відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності, Полтавщина стала першим регіоном в Україні, де механізм використання готелів як тимчасових притулків для постраждалих осіб вже працює.

Поліцейська-омбудсменка зазначила: «Новий алгоритм допомоги постраждалим реалізується в рамках експериментальної ініціативи «Партнерство між готелями та громадськими організаціями заради надання тимчасового притулку постраждалим від домашнього насильства».

На даний час тимчасовий притулок постраждалим (як з Полтави, так і з інших районів області) надають кілька готелів обласного центру (адреси в цілях безпеки не розголошуються)».

Очільниця Благодійної організації Олена Чикурова пояснила, що протягом 3-х діб (від дня поселення) з постраждалою особою активно співпрацюють психолог, соціальний працівник та юрист. За необхідності, допомагають звернутися із заявою до поліції, до центру надання безоплатної правової допомоги та до медичного закладу.

Зокрема, зафіксувати тілесні ушкодження, визначитися з подальшими етапами реабілітації та сформувати персональний план безпеки.

Психолог «Світло надії» Людмила Дерев'янко зауважила, що у Притулку для жінок або у Кризовій кімнаті, куди постраждалій особі запропонують поселитися після закінчення терміну проживання в готелі, вона отримає допомогу у працевлаштуванні, лікуванні, в організації побутових умов.

Дітей, за потребою, влаштують до дитячого садочка або школи.

 

Оперативно отримати допомогу можна у 2 способи: зателефонувати на номер 102 або до Притулку для жінок, який діє при БО «Світло надії».

Наталія Нечепуренко зазначила: «Проєкт партнерства з готелями – це додатковий важливий елемент кейсів захисту від домашніх кривдників. Чим більше буде варіантів убезпечення постраждалих на період розв’язання проблеми, тим ефективніше працюватиме алгоритм протидії домашньому насильству. А тим більше у випадку з жінками з дітьми, відсоток яких серед скривджених  переважає».

 

Офіційний сайт Національної поліції

 

домашнє насильство

За темою:

  • У громадах Полтавщини працюватимуть шерифи
  • Полтавець погрожував ножем та провокував на конфлікт
  • Тіло 50-річного чоловіка виловили зі ставка на Полтавщині
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.