ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:12 20.10


Полтавцям презентували книгу про Петлюру

"Симон Петлюра і українська революція" - під такою назвою презентували в обласній універсальній бібліотеці імені Котляревського видання об’єднання "Просвіта".

Ініціатором створення, упорядником та автором передмови книги є Микола Кульчинський – очільник «Просвіти» на Полтавщині, український дисидент, політик, депутат ВР України попередніх скликань, який упродовж трьох місяців опікувався цим видавничим проектом.

Благодійну фінансову допомогу надала українська діаспора США, зокрема, родина Боднаруків — пані Віра та пан Богдан, котрі очолюють Товариство української мови в Чикаго.

Наклад видання — вісімсот примірників.

Невдовзі аудиторія книги зросте завдяки всесвітній павутині — просвітяни планують розмістити її електронну версію на тематичному громадському сайті, присвяченому Симону Петлюрі — уродженцю Полтави, державному, військовому та політичному діячеві, публіцисту, літературному і театральному критику, Головному отаману військ Української Народної Республіки (УНР), голові Директорії УНР.

На зібрання завітали бібліотекарі, викладачі, вчителі, школярі старших класів та студенти обласного центру. У залі навіть забракло вільних місць, тож працівникам бібліотеки довелося занести додаткові стільці.

Як зауважив Микола Кульчинський, спрямоване видання, насамперед, на молодіжну аудиторію.

Треба, щоб ці знання про Україну, про Петлюру, про дисидентський рух, про наших мучеників, про нашу Гетьманщину, щоб вони стали якоюсь органічною часткою нашої свідомості

— звернувся до юнацтва  Микола Кульчинський.

За даними «Просвіти», книга присвячена 100-літтю Української революції та головному отаману армії Української народної республіки та розвінчує деякі міфи про Петлюру, зокрема, про його антисемітизм.

На презентації провели також паралель із російською агресією та амбіціями тодішніх політиків, які між собою чубилися, опинилися в еміграції і втратили державу.

Микола Кульчинський зазначив також, що цим виданням ініціює встановлення пам’ятнику Симону Петлюрі у Полтаві, адже є вже й відповідне розпорядження голови обласної адміністрації, остаточне рішення — за місцевою владою.  

Симон Петлюра, книга, література, Просвіта

За темою:

  • Полтавців запрошують на зустріч із Андрієм Любкою
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.