ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:12 04.12


Полтавцям презентували виставку "Два століття - одна війна". ФОТО

4 грудня у Полтавському краєзнавчому музеї ім. Василя Кричевського розгорнули одноденну мандрівну фотовиставку "Два століття – одна війна".

Кампанія "Два століття – одна війна" присвячена 75-й річниці створення Української Повстанської Армії.

Це поєднання сучасної документальної світлини російсько-української війни та архівних фото часів визвольних акцій УПА, які передають тяглість боротьби українців за свою державність протягом останніх двох століть. 

Ми почали шукати цікаві фотографії УПА в архівах СБУ, але потім зрозуміли, що буде нечесним не згадати наших сучасних військових. Так народилася ідея повести паралелі між минулим ти нинішнім сторіччями

– розповів керівник кампанії "Два століття – одна війна" Іван Брацюнь.

Серед стендів можна побачити і медиків, які надавали медичну допомогу воїнам УПА в глибині карпатських лісів, і сучасних українських військових, які проводять огляд пораненого в польовому шпиталі; зв'язківці сучасності використовують ті ж апарати, якими користувалися в середині минулого сторіччі українські повстанці.

Експозиція складається з 27 сюжетів, кожен з яких наводить паралелі між воїнами двох епох української визвольної боротьби. Організатори виставки вважають, що нинішні захисники держави – послідовники воїнів УПА ХХ століття, яки також воювали проти російського агресора.

В експозиції представлені світлини Макса Левіна, Маркіяна Васейка, Івана Брацюня та Юрія Величка. Всі фотографії суто документальні – не постановочні. Фотографи особисто побували з військовими в Іловайську під час запеклих боїв, багато світлин зроблені на начальних полігонах, де українські військові проходять вишколи. Архівні світлині в своїй більшості також документальні.

Географія виставки досить багата. Уперше презентована українському глядачеві 14 жовтня в Одесі, вона об'їхала всю Західну Україну – близько 13 міст, переважно це обласні центри.

Полтава стала першим містом центрально-східної України, далі виставка рухатиметься на північ, а потім – на схід. Паралельно українській лінії виставка подорожує також американським континентом.

14 жовтня світлини презентували українській діаспорі в Торонто, звідки вони відправилися в мандрівку по українським діаспорам у Канаді, згодом подорож продовжиться в США.

Автори виставки розглядають різні пропозиції стосовно продовження співпраці в плані некомерційного використання виставки. Так, розповідає представник фундації "Вільні люди" Дмитро Жмайло, після презентації в Тернополі уклали домовленість з головою тамтешньої облдержадміністрації про випуск наступного року альманаху "Два століття – одна війна" за матеріалами виставки, який буде розповсюджений по бібліотеках навчальних закладів міста.

Українська повстанська армія – це не локальне регіональне явище, як нав'язувався нам стереотип протягом багатьох років в СРСР, це – загальнонаціональне явище. Якщо говорити про Полтавщину, варто зазначити, що багато наших земляків воювали в УПА або в тій чи іншій мірі причетні до цих історичних подій

– зазначив Олег Пустовгар, перший заступник голови Полтавського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Тараса Шевченка.

 

Виставка триває в Полтавському краєзнавчому музеї ім. Василя Кричевського один день, 4 грудня, з 12 до 17 години.

виставка, Два століття - одна війна, українські захисники

За темою:

  • У Полтаві відкрилася фотовиставка "Погляд із минулого"
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.