ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:15 05.08


Полтавцям радять утеплювати оселі до зими

Міський голова Полтави Олександр Мамай радить мешканцям утеплювати оселю до зими, зокрема, виділити одну кімнату, в якій буде жити вся родина. Такі заходи потрібно провести у зв’язку з економією газу.

Через два-три місяці у Полтаві має розпочатися опалювальний сезон.

Цього року компанії централізованого теплопостачання будуть серйозно економити на газі, який використовують для підігріву води. Війна триває, тому Україна має блакитне паливо в обмеженій кількості.

Олександр Мамай порадив полтавцям вже готуватися до осінньо-зимового періоду:

— Дуже велика проблема зараз із газопостачанням. Повинні всі знати, що на сьогодні в сховищах 11 млрд кубів газу. Наскільки мені відомо, щоби пройти опалювальний сезон, Україні потрібно більше, ніж 25 млрд кубів газу. Може бути три вводи реверсу газу із Європи. Якщо ці три вводи запрацюють, то це 54 млн кубів газу на добу, 1,7 млрд на місяць. За 5 місяців — це вже 8 млрд, а нам потрібно 14 млрд кубів. Можливо, ми ще своїм власним видобутком 5 млрд додамо.

Кожен повинен уже утепляти вікна та фасади будинків. Можливо робити одну кімнату для дітей. А можливо, що вся сім’я повинна жити у цій кімнаті. Ситуація буде вкрай важка.

Ми для Національної гвардії виділили 1,2 млн грн і 5,8 млн для поліції. Вони будуть встановлювати котел на дерев’яних пелетах та електростанцію на вулиці Сковороди. Якщо буде дуже холодно, то працівники поліції зі своїми сім’ями будуть жити у цьому приміщенні. Ситуація вкрай важка, але все одно — життя продовжується.

Також полтавці будуть закуповувати герметичні палатки та робити це в палаці дозвілля «Листопад»… Там є така «нагніталка», що може нагнітати тепле повітря. Не виключено, що там будемо обігрівати людей, — сказав Мамай.

Дмитро Лунін, голова полтавської ОВА також  зазначав, що ця зима буде найскладнішою в історії незалежної України:
– Щодо початку опалювального сезону – це й технічні питання, стан розрахунків підприємств за спожитий газ, їхня фінансова спроможність і тарифна політика. Звісно, окремо зупинилися на темі опалення в Кременчуці, адже необхідно встигнути до початку сезону запустити альтернативні джерела теплопостачання для населення. Рухаємося за планом. Показник готовності області наразі становить 60%.

 Уряд виділив майже 300 млн грн на ремонт трьох ТЕЦ в Чернігові, Охтирці та Кременчуці. Також облрада ухвалила рішення, що готова взяти на баланс частину майна Кременчуцької ТЕЦ, щоб разом із державою профінансувати відновлення.

опалювальний сезон, тепло, готовність

За темою:

  • Полтава планує використати хворі дерева для обігріву людей взимку
  • Полтавці голосують проти оплати за тепло влітку
  • Кременчужани вирішили переходити на індивідуальне опалення
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.