14:00 11.03 2501
Знаючи Володимира Рубана особисто, полтавський переговірник, офіцер-афганець Василь Ковальчук стверджує: СБУ призначила не того цапа-відбувайла.
Для організатора перевороту Рубан не підходить, а комплектація мін у готовності до пострілу під час транспортування мін говорить про "підставу" сбушників.
Сбушнік, який готував цю картинку, нічого не тямить в бойовій роботі. Картинка - для цивільних
— написав Василь Ковальчук у соцмережі.
За словами пана Ковальчука, співпраця Володимира Рубана з "Українським вибором" почалася в 2012-2013 роках, коли "Офіцерський корпус" підписав із цією партією відповідний договір. "Тоді і мені пропонували підписати такий договір, але я відмовився", - заявив Ковальчук.
Свого часу він непогано спілкувався з Володимиром Рубаном. Адже коли розгорнулася АТО і почалося захоплення полонених, велися переговори виключно через афганців, яких, на жаль, багато залишилося на тому боці. У Рубана були свої канали і його "Офіцерський корпус" мав спеціальну форму, яку їм пошив Геннадій Корбан, він же заправляв для Рубана броньовані джипи.
Широку популярність Володимир Рубан здобув у 2015 році, коли його ім'я як головного переговірника замигтіло в пресі. Народжений Гарбузюк (Рубан — це прізвище дружини), Володимир закінчив Чернігівське вище військове авіаучилище, працював техніком і пішов з армії в середині 1990-х років в званні старшого лейтенанта. Вийшовши в запас, займався бізнесом та видавничою справою.
Крім "Офіцерського корпусу", створив ще одну громадську організацію — "Національна академія СБУ".
Кажуть, що Рубан-Гарбузюк брав участь у бойових діях в Афганістані, але сам він ніколи не називав себе афганцем в колі військових. Про це розповів Василь Ковальчук.
"Свого часу Рубан робив непогані справи по обміну, поки я не зрозумів, що він не стільки займається обміном полоненими, скільки вставляє "палки в колеса і дбає лише про свої інтереси", — зазначив Ковальчук.
Конфлікт між Рубаном та Ковальчуком виник у серпні 2015 року, коли зірвався організований Ковальчуком обмін "13 на 13".
У нас було все узгоджено — з Генеральною прокуратурою, СБУ, Верховним судом. Ми міняли членів "банди Боксера" - грабіжників із Маріуполя - на наших хлопців, яким загрожував розстріл. Ми вже приїхали вночі на КПП, чекали, але обмін не відбувся. А через кілька днів Рубан зробив свій — "12 на 12". З першого списку в ньому залишилися тільки шість чоловік, інші були не бійці, а випадкові люди, один навіть не захотів їхати в Україну,
— сказав Василь Ковальчук.
Все це сталося по тому, що з сімей членів "банди Боксера", за розповідями їх рідних, вимагали гроші, якими нібито потім поділилися з високопоставленим співробітником СБУ.
Скандал тоді постаралися "зам'яти", високий чин СБУ спочатку різко захворів, а після — звільнився
— заявив Василь Ковальчук.
У той же день Рубан міг забрати з полону і кіборга "Рахмана" (Андрія Гречанова), але не захотів цього робити.
Статус "першого парламентера" з обміну Володимир Рубан втратив в 2016 році і пресі поскаржився, що СБУ відсторонила його від цього процесу. Тим не менше, він продовжував регулярно перетинати межу зони АТО, їздив до Росії з метою переговорів і до Німеччини, де нібито займався питаннями реабілітації воїнів АТО.
27 лютого 2018 року Служба безпеки України позбавила його права перетинати лінію розмежування, але про можливий зв'язок із контрабандою зброї не говорилося.
У Полтаві розквітли проліски та підсніжники
10:15 15.03
На Полтавщині стартувала посівна кампанія
16:00 15.03