ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:00 11.03


Ковальчук назвав історію з затриманням СБУ Рубана "підставою"

Знаючи Володимира Рубана особисто, полтавський переговірник, офіцер-афганець Василь Ковальчук стверджує: СБУ призначила не того цапа-відбувайла.

Для організатора перевороту Рубан не підходить, а комплектація мін у готовності до пострілу під час транспортування мін говорить про "підставу" сбушників. 

Сбушнік, який готував цю картинку, нічого не тямить в бойовій роботі. Картинка - для цивільних

 — написав Василь Ковальчук у соцмережі.

За словами пана Ковальчука, співпраця Володимира Рубана з "Українським вибором" почалася в 2012-2013 роках, коли "Офіцерський корпус" підписав із цією партією відповідний договір. "Тоді і мені пропонували підписати такий договір, але я відмовився", - заявив Ковальчук.

Свого часу він непогано спілкувався з Володимиром Рубаном. Адже коли розгорнулася АТО і почалося захоплення полонених, велися переговори виключно через афганців, яких, на жаль, багато залишилося на тому боці. У Рубана були свої канали і його "Офіцерський корпус" мав спеціальну форму, яку їм пошив Геннадій Корбан, він же заправляв для Рубана броньовані джипи.

Широку популярність Володимир Рубан здобув у 2015 році, коли його ім'я як головного переговірника замигтіло в пресі.  Народжений Гарбузюк (Рубан — це прізвище дружини), Володимир закінчив Чернігівське вище військове авіаучилище, працював техніком і пішов з армії в середині 1990-х років в званні старшого лейтенанта. Вийшовши в запас, займався бізнесом та видавничою справою.

Крім "Офіцерського корпусу", створив ще одну громадську організацію — "Національна академія СБУ".

Кажуть, що Рубан-Гарбузюк брав участь у бойових діях в Афганістані, але сам він ніколи не називав себе афганцем в колі військових. Про це розповів Василь Ковальчук.

"Свого часу Рубан робив непогані справи по обміну, поки я не зрозумів, що він не стільки займається обміном полоненими, скільки вставляє "палки в колеса і дбає лише про свої інтереси", — зазначив Ковальчук.

Конфлікт між Рубаном та Ковальчуком виник у серпні 2015 року, коли зірвався організований Ковальчуком обмін "13 на 13".

У нас було все узгоджено — з Генеральною прокуратурою, СБУ, Верховним судом. Ми міняли членів "банди Боксера" - грабіжників із Маріуполя - на наших хлопців, яким загрожував розстріл. Ми вже приїхали вночі на КПП, чекали, але обмін не відбувся. А через кілька днів Рубан зробив свій — "12 на 12". З першого списку в ньому залишилися тільки шість чоловік, інші були не бійці, а випадкові люди, один навіть не захотів їхати в Україну,

 — сказав Василь Ковальчук.

Все це сталося по тому, що з сімей членів "банди Боксера", за розповідями їх рідних, вимагали гроші, якими нібито потім поділилися з високопоставленим співробітником СБУ.

Скандал тоді постаралися "зам'яти", високий чин СБУ спочатку різко захворів, а після — звільнився

   — заявив Василь Ковальчук.

У той же день Рубан міг забрати з полону і кіборга "Рахмана" (Андрія Гречанова), але не захотів цього робити.

Статус "першого парламентера" з обміну Володимир Рубан втратив в 2016 році і пресі поскаржився, що СБУ відсторонила його від цього процесу. Тим не менше, він продовжував регулярно перетинати межу зони АТО, їздив до Росії з метою переговорів і до Німеччини, де нібито займався питаннями реабілітації воїнів АТО.

27 лютого 2018 року Служба безпеки України позбавила його права перетинати лінію розмежування, але про можливий зв'язок із контрабандою зброї не говорилося.

 

конфлікт, АТО, Василь Ковальчук, Володимир Рубан, СБУ

За темою:

  • Нардепу Трухіну призначили символічну заставу у 50 тисяч
  • На Полтавщині судитимуть колишню очільницю поштового відділення
  • У Полтаві відбулись чергові обшуки у справі розкрадання місцевого бюджету
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.