ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:30 13.12


Полтавець посмертно отримав звання "Герой України"

Президент Петро Порошенко присвоїв звання "Герой України" з удостоєнням ордена "Золота Зірка" старшому сержанту Андрію Конопльову. Посмертно.

Старшого сержанта Конопльова відзначено "за виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі". Глава держави підписав відповідний Указ 12 грудня 2018 року.

Андрій Конопльов, позивний "Сєдой", народився 29 квітня 1977 року в смт Новооржицьке на Полтавщині. Брав участь в антитерористичній операції у Донецькій області з 10 листопада 2014 року по 23 січня 2015 року у складі 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону (128 огшбр ЗСУ), який входив до складу сил та засобів сектору "С".

Із 23 листопада 2014 року по 23 січня 2015 року виконував бойові завдання на взводному опорному пункті у районі села Нікішине в Шахтарському районі Донецької області. Неодноразово брав участь у супроводі караванів із доставки боєприпасів, озброєння, військово-технічного майна та продовольства на ВОП.

23 січня 2015 року Конопльов ніс службу на визначеній йому позиції, першим побачив ворожі танки противника, які вели вогонь по позиції. Підняв особовий склад відділення, сповістив командира взводного опорного пункту. В умовах, пов’язаних із ризиком для життя, не вагаючись, діяв впевнено, самовіддано: з РПГ-7В здійснив декілька влучних пострілів та знищив один із ворожих танків противника, потім зумів підбити другий танк незаконних збройних формувань. Але цей танк здійснив постріл, і в результаті прямого влучання танкового снаряда Андрій загинув.

Похований у Пирятині. Без Андрія лишились дружина з маленькою дитиною і дорослий син.

"Завдяки діям Андрія Конопльова, який заради збереження життя бойових побратимів пожертвував своїм, наступ противника було відбито, позиції утримано, а противнику нанесено значних втрат, в тому числі у живій силі", – зазначено в повідомленні прес-служби Адміністрації Президента про нагородження.

 

нагорода, пам'ять, війна, Герой України, Андрій Конопльов

За темою:

  • Герою-стрільцю Костянтину Мандриці відкрили меморіальну дошку
  • Родинам полеглих Героїв передали ордени "За мужність"
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.