10:52 03.09

Полтавець Хижняк уперше в історії став чемпіоном світу з боксу. ВІДЕО

22-річний полтавець Олександр Хижняк став чемпіоном світу з боксу у середній вазі (категорія до 75 кг). Фінальний двобій проходив у німецькому Гамбурзі ввечері 2 вересня.

Фінальний двобій він виграв у боксера з Казахстану Абильхана Аманкула. Підтримати полтавця в Гамбурзі приїхав навіть сам Володимир Кличко, повідомляє Федерація боксу України.

Якщо в першому раунді боксери придивлялися один до одного, то в другому Хижняк, якого називають "полтавським танком", підвищив темп, і казахстанський боксер просто не встигав за ним, ховаючись у кутку і намагаючись зловити українця на контратаках.

Після трьох раундів всі п'ять суддів віддали перемогу Хижняку — один суддя поставив оцінку 29:28 на користь українця, другий — 30:26, решта троє — 30:27.

Полтавець Олександр Хижняк у Гамбурзі став не лише чемпіоном світу з боксу у ваговій категорії до 75 кг, а ще й отримав "Золоту рукавичку" — титул кращого боксера чемпіонату світу 2017 року. Функціонери АІБА (Аматорської міжнародної федерації боксу) визнали саме нашого земляка кращим боксером цьогорічного чемпіонату, надавши йому перемогу в одній із трьох номінацій. В інших двох перемога дісталася: "Краща команда" — збірній Куби (п'ять золотих і дві срібні медалі), "Кращий тренер" — Біллі Уолш (США), він є особистим тренером трьох призерів чемпіонату світу-2017: срібного — Дака Регена (до 56 кг) та двох бронзових —  Фредіса Рохаса (до 64 кг) і Троя Іслея (до 75 кг), якого у півфіналі переміг полтавець Олександр Хижняк.

Полтавський боксер уперше в історії виграв чемпіонат світу! Браво, Олександре!