21:45 12.08

Полтавець установив новий рекорд європейського мотоболу

12 серпня у Коврові завершився чемпіонат Європи з мотоболу, від участі в якому відмовилася збірна України. У фінальному матчі Росія перемогла Францію - 5:0, у матчі за "бронзу" Німеччина розгромила Білорусь - 14:2.

Героєм чемпіонату став наш земляк, який народився у селі Вишняки Хорольського району, вихованець місцевої "Ниви" Володимир Сосницький. Ще в юності він почав грати за "Металург" (Видне) та збірну Росії. Тепер Володимир Сосницький встановив неперевершений європейський мотобольний рекорд - він став 19-разовим чемпіоном Європи і виступив на своєму 25-му чемпіонаті Європи.

Другим серед "золотої" еліти європейського мотоболу є росіянин Олександр Царьов, в арсеналі якого 17 золотих медалей чемпіонатів Європи.

Цікаво, що до еліти легенд європейського мотоболу входять й інші спортсмени, доля яких тісно пов'язана з Полтавою і Полтавщиною. Брат Володимира - Олександр Сосницький (вони сини колишнього воротаря вишняківської "Ниви" та збірної України Олексія Сосницького) був чемпіоном Європи 15 разів. Йому також належить неперевершений рекорд, адже він єдиний у Європі воротар, який 15 разів вигравав континентальний чемпіонат.

Вихованець і екс-гравець полтавського "Вимпела" та збірної України Геннадій Миць тепер у складі збірної Росії став уже 14-разовим чемпіоном Європи з мотоболу. Також 14-разовим чемпіоном Європи з мотоболу є Сергій Часовських. Він вихованець української команди "Космос" (Шахтарськ), який потім перейшов до "зіркового" складу полтавського "Вимпела", але не зміг затриматися в Полтаві - тодішнє керівництво "Вимпела" просто віддало Сергія Часовських до "Металурга". Лише наприкінці своєї кар'єри Сергій Часовських повернувся, щоби знову грати у складі полтавського "Вимпела".

І як тут не згадати легендарного гравця полтавського "Вимпела" та збірної СРСР Юрія Алексенського, який 11 разів сходив на європейський мотобольний Олімп - він 10 разів вигравав Кубок Європи та став переможцем першого в історії чемпіонату (1986 рік) Європи з мотоболу, який став проводитися замість турнірів Кубка Європи.