ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:45 31.08


Полтавець увійшов до списку Forbes: Творці майбутнього

Гліб Стрижко з Полтави увійшов до списку Forbes «30 до 30: Творці майбутнього».

Морпіх вижив після штурму Маріуполя та російського полону й переніс десятки операцій. Гліб Стрижко опинився у списку молодих українців, які вразили країну та світ до 30 років.

Про те, що Гліб Стрижко опинився у списку молодих і талановитих українців відомо зі спецпроєкту Forbes Україна.

Боротьба, вірність Україні і ветеранство

На момент початку російсько-української війни Глібові Стрижку було 17 років, тож служити у війську він не міг. Старший брат, що має військовий фах, та вітчим пішли на війну. Гліб Стрижко чекав настання повноліття, щоб приєднатися до них, а доти – волонтерив та був послушником у церкві, долучався до роботи у Свято-Успенському соборі та Полтавському батальйоні небайдужих.

На військову службу у 18 років хлопець так і не пішов, вирішивши, що в той час може бути ефективнішим у волонтерстві. Вступив на історичний факультет Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.

У Дніпрі Гліб Стрижко продовжив свою діяльність і в складі студентської ради долучився до створення комітету патріотичного виховання та молодіжного центру з назвою «Кузня української інтелігенції». 

«Концепт створення цього молодіжного центру полягав у тому, щоб показати, що в гуртожитку люди не тільки гулянками займаються, але й самоосвітою. Ми створювали це середовище, яке було місцем на противагу загальним тенденціям».

Після закінчення університету Гліб Стрижко потрапив до Української академії лідерства, став ментором для випускників шкіл і 2,5 роки пропрацював Українській академії лідерства в Миколаєві. 

Під час оборони Маріуполя молодий командир десантно-штурмового відділення 1-го окремого батальйону морської піхоти дістав важке поранення. Через вибух, що стався внаслідок ворожого обстрілу, на нього обвалилися бетонні конструкції. Пошкодило тазостегнові суглоби, щелепи, очі.

«Війна застала нас трохи північніше Маріуполя о 3:30. Виходимо з бліндажа, а там світло, як вдень, купа реактивної артилерії, горизонт запалений цими “Градами”», – розповів захисник в інтерв’ю ЗМІСТу.

Тримаючи оборону на Маріупольському металургійному комбінаті, 10 квітня Гліб Стрижко отримав поранення. У момент, коли в одну з будівель заводу вистрелив ворожий танк, він був на третьому поверсі. Перше, що почув воїн, був вибух неподалік від себе, а далі почався мінометний обстріл. Через обстріл перекриття між поверхами будівлі почали руйнуватися, тож Гліб Стрижко впав разом із ними. Завалений уламками, отримавши серйозні травми щелепи й тазу, військовий вижив і зміг дочекатися допомоги.

По поверненню з полону, полтавець став координатором у Veteran Hub у Києві. Зараз він займається організацією подій та комунікацією з ветеранськими спільнотами.

захисник, хто є хто

За темою:

  • У Полтавській ТГ встановили інтернет-зв'язок в укриттях
  • Полтавців запрошують на фотовиставку зі світлинами з Бучі, Ірпеня та Гостомеля
  • Версія вибуху на газопроводі в Полтавській області: поруч був дрон
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.