13:45 31.08 780
Гліб Стрижко з Полтави увійшов до списку Forbes «30 до 30: Творці майбутнього».
Морпіх вижив після штурму Маріуполя та російського полону й переніс десятки операцій. Гліб Стрижко опинився у списку молодих українців, які вразили країну та світ до 30 років.
Про те, що Гліб Стрижко опинився у списку молодих і талановитих українців відомо зі спецпроєкту Forbes Україна.
На момент початку російсько-української війни Глібові Стрижку було 17 років, тож служити у війську він не міг. Старший брат, що має військовий фах, та вітчим пішли на війну. Гліб Стрижко чекав настання повноліття, щоб приєднатися до них, а доти – волонтерив та був послушником у церкві, долучався до роботи у Свято-Успенському соборі та Полтавському батальйоні небайдужих.
На військову службу у 18 років хлопець так і не пішов, вирішивши, що в той час може бути ефективнішим у волонтерстві. Вступив на історичний факультет Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.
У Дніпрі Гліб Стрижко продовжив свою діяльність і в складі студентської ради долучився до створення комітету патріотичного виховання та молодіжного центру з назвою «Кузня української інтелігенції».
«Концепт створення цього молодіжного центру полягав у тому, щоб показати, що в гуртожитку люди не тільки гулянками займаються, але й самоосвітою. Ми створювали це середовище, яке було місцем на противагу загальним тенденціям».Після закінчення університету Гліб Стрижко потрапив до Української академії лідерства, став ментором для випускників шкіл і 2,5 роки пропрацював Українській академії лідерства в Миколаєві.
Під час оборони Маріуполя молодий командир десантно-штурмового відділення 1-го окремого батальйону морської піхоти дістав важке поранення. Через вибух, що стався внаслідок ворожого обстрілу, на нього обвалилися бетонні конструкції. Пошкодило тазостегнові суглоби, щелепи, очі.
«Війна застала нас трохи північніше Маріуполя о 3:30. Виходимо з бліндажа, а там світло, як вдень, купа реактивної артилерії, горизонт запалений цими “Градами”», – розповів захисник в інтерв’ю ЗМІСТу.
Тримаючи оборону на Маріупольському металургійному комбінаті, 10 квітня Гліб Стрижко отримав поранення. У момент, коли в одну з будівель заводу вистрелив ворожий танк, він був на третьому поверсі. Перше, що почув воїн, був вибух неподалік від себе, а далі почався мінометний обстріл. Через обстріл перекриття між поверхами будівлі почали руйнуватися, тож Гліб Стрижко впав разом із ними. Завалений уламками, отримавши серйозні травми щелепи й тазу, військовий вижив і зміг дочекатися допомоги.
По поверненню з полону, полтавець став координатором у Veteran Hub у Києві. Зараз він займається організацією подій та комунікацією з ветеранськими спільнотами.
Пішла з життя відома спортсменка Таїсія Бабенко
19:00 12.01
Помер екс-голова Карлівки Володимир Слєпцов
19:00 15.01