13:00 29.07

Полтавець витратив трохи більше години, щоб переплисти Босфор

У Стамбулі (Туреччина) відбувся ювілейний, 30-й інтерконтинентальний заплив "Азія-Європа" через протоку Босфор, в якому взяв участь представник полтавського клубу плавання "Скажені карасі" Олександр Яременко.

Наш земляк блискуче виступив в інтерконтинентальному запливі, в якому змогли переплисти Босфор і фінішувати 1642 учасника у чоловічій першості. Олександр Яременко фінішував на 108-му місці з результатом - 1 година 00 хвилин 59 секунд. Лише однієї хвилини не вистачило йому, щоб продемонструвати результат суперкласу — швидше, ніж за годину переплисти Босфор. Але його результат став рекордом Полтави з інтерконтинентального плавання з Азії до Європи.

Підсумковий протокол в абсолюті — тут. Крім того, у своїй віковій категорії (35-39 років) Олександр Яременко показав 9-й результат (і другий серед українців свого віку).

У Стамбулі з Азії до Європи пливли 435 спортсменів із України — це була наймасовіша іноземна "делегація" серед цьогорічних підкорювачів Босфору. Серед усіх українців в абсолютному заліку полтавський "скажений карась" мав 13-й результат. Кращим серед українців в абсолюті став В'ячеслав Шемакін, який посів 4-е місце серед чоловіків, він переплив Босфор за 47 хвилин 59 секунд, другим серед українців був Віктор Альошин (10-е місце в абсолюті, результат - 50 хвилин 46 секунд), третім - чемпіон світу з плавання, призер Олімпійських ігор, багаторазовий чемпіон Європи, нині діючий народний депутат України Денис Силантьєв (20-й в абсолюті, результат — 53 хвилини 10 секунд).

Перші два місця у цьогорічному інтерконтинентальному запливі "Азія-Європа" посіли представники Туреччини, які відмінно знають всі підводні течії Босфору: Догукан Улач (46 хвилин 58 секунд) і Ерге Чан Гезміс (47 хвилин 14 секунд), третім фінішував плавець із США Алєксандер Костіч (47 хвилин 41 секунда).