ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:07 20.12


Полтавець встановив ветеранський рекорд світу зі стрибків у висоту

У Києві відбувся турнір Кубка України з легкої атлетики у закритих приміщеннях серед ветеранів, який завершився черговим фантастичним світовим рекордом у виконанні 63-річного полтавця Олега Федорка.

Наш земляк переміг не лише у своїй номінації (атлети за 60 років) у стрибках у висоту з результатом 175 сантиметрів, а й встановив черговий "зимовий" (у закритих приміщеннях) рекорд світу у цій ветеранській номінації.

Крім того, Олег Федорко став абсолютним переможцем Кубка України, в якому змагалися загалом 247 учасників (чоловіків та жінок), адже його досягнення за коефіцієнтом WMA (Всесвітньої асоціації ветеранів) — у співставленні результату до віку учасників — феноменально "перевалив" за сотню пунктів — 101,74!

Олег Федорко вже майже два десятки років демонструє стабільну ветеранську форму (у різних вікових номінаціях), кожного року він встановлював по одному-два ветеранських рекордів світу як на відкритих стадіонах, так і в закритих приміщеннях. Полтавець —  багаторазовий чемпіон Європи, світу, Всесвітніх ігор ветеранів (World Masters Games). Олег Федорко завойовував золоті медалі та встановлював світові рекорди в багатьох країнах Європи, Північної Америка (США, Канада), Австралії. Для своїх ровесників суперників-ветеранів полтавець є унікальним "зразком", адже він у стрибках у висоту використовує старий метод — перекидний стиль, яким раніше стрибав легендарний Валерій Брумель.

Після 1968 року, коли на Олімпійських іграх у Мехіко переміг зовсім в іншому стилі (спиною над планкою) американець Дік Фосбері (цей стиль так і почали називати — "фосбері"), перекидний стиль почав виходити з моди. Але їм і досі користується непереможений ніким на ветеранській арені полтавець Олег Федорко.

А тим часом у турнірі зимового Кубка України в Києві також успішно виступили й інші ветерани Полтавщини. Віктор Ємець переміг у стрибках у довжину (за 30 років і в абсолюті) з результатом — 6 метрів 74 сантиметри. Олена Чернорук перемогла на спринтерській 60-метрівці (номінація — до 30 років) - 9,62 секунди. Іван Кашуба завоював дві срібні медалі (номінація — за 45 років) з бігу на 200 і 400 метрів. А полтавка Людмила Ставинська була четвертою (номінація — за 60 років) з бігу на 3000 метрів.

Ігор ЧЕРЧАТИЙ

спорт, легка атлетика, Олег Федорко, стрибки, ветерани, рекорд

За темою:

  • Внаслідок аварії у Полтаві постраждала жінка
  • Як виявляють фальшиві посвідчення водія, кому вигідно їх продавати та як боротися з шахраями
  • Полтавці придбають пікапи для захисників за вісім мільйонів гривень
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.