ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:00 28.10


Полтавка Клавдія Петрова відсвяткувала 100-річний ювілей

Учора, 27 жовтня, Клавдії Костянтинівні Петровій виповнилось 100 років. Ювілярку привітав секретар міської ради Олександр Шамота, вручивши їй почесну грамоту від Полтавської міської ради із нагрудним знаком.

Жінка народилася у 1919 році в селищі Васькове на Вологодщині в бідній сільській родині. Закінчила 3 класи сільської школи. В сім'ї було четверо дітей. У 1933 році померли батьки. В 1936 році переїхала до родичів до Полтави.

Клавдія Костянтинівна навчалась у вечірній школі №3 при Полтавській хлопко-прядильній фабриці, де і працювала, а потім – у технікумі текстильної легкої промисловості. До війни закінчила 3 курси.

У вересні 1941 року разом з фабрикою була евакуйована до м. Семипалатинськ, а 1942 року отримала повістку. Гарний слух відкрив їй шлях до Московської школи радіо фахівців. Жінка отримала спеціальність радист 2-го класу.

Військову службу проходила в радіороті в складі 30-го окремого Криворізького полку 3-го Українського фронту.

Клавдія Костянтинівна брала участь у Сталінградській битві, битві на Курській дузі, в боях за звільнення Південної України, Румунії, Болгарії, Югославії, Угорщини, Австрії, у форсуванні Дніпра та Дунаю. Була двічі поранена – під Сталінградом та при форсуванні Дніпра.


За активну участь у бойових операціях нагороджена двома орденами Вітчизняної війни "За мужність". За участь у звільненні Кривого Рогу нагороджена медаллю "За бойові заслуги", також нагороджена медаллю "За взяття Відню", "За оборону Сталінграду" та іншими.

На фронті зустріла свого майбутнього чоловіка, з яким прожили понад 60 років.

Після війни Клавдія Петрова заочно закінчила технікум статистики. З 1954 року працювала в обласному плановому управлінні.

Тричі була депутатом районної та Полтавської міської ради.

З нагоди Дня народження сторічну ювілярку привітав секретар міської ради Олександр Шамота, вручивши їй почесну грамоту виконавчого комітету Полтавської міської ради із нагрудним знаком. А також передав вітання від Криворізького міського голови.

 

ювілей, довгожителька, 100-річчя

За темою:

  • Двадцять років "Світло надії" надає допомогу тим, хто її потребує
  • На Полтавщині відзначатимуть 130-річчя Остапа Вишні
  • У Полтаві погасили марку, випущену до ювілею Івана Котляревського
  • Топ-5 за тиждень :









    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.