ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:00 15.10


Полтавка створює ункальні картини з ниток та гвіздків

Полтавка Лариса Сальник виготовляє роботи в техніці стрінг-арт. Вона намотує нитки на гвіздки у певній послідовності, а в переплетіннях з’являється малюнок.

Почала цим займатися майстриня торік навесні, коли запровадили карантин через коронавірус. А нині готується до відкриття персональної виставки у Полтаві.

«Не просто хаотичне заповнення»: полтавка Лариса Сальник створює картини з ниток та гвіздків

"Робота розпочинається з того, що ми відповідно до схеми набиваємо гвіздочки", розповіда майстриня.

На цій дерев’яній дошці – 365 гвіздків. Завдяки математичним розрахункам, полтавка Лариса Сальник створить картину. Нитки, каже, намотує рівносторонніми трикутниками, утворюючи у переплетінні спіраль.

"У роботі дуже важливо слідкувати за правильністю виконання, за правильністю намотування. Тому що, як бачимо, ціна помилки досить дорога. Якщо, наприклад, пропустити один гвіздочок, як ви тут бачите, то малюнок псується".

 

Для створення робіт у техніці стрінг-арту Лариса Сальник використовує натуральну деревину, швейні нитки та гвіздки.

"Обов’язково перевіряє кожен, коли забиває, щоби була шляпка якісна, щоби нитка не скочила, щоби сам стержень гвіздка був гладенький".

 

Майстриня розповідає: на кожну роботу витрачає близько тижня. Найскладніше – розрахувати схему. У цьому, каже, їй допомагає інженерна освіта:

"Для деяких робіт потрібно ділити коло на декілька певних частин, або це в градусах, це чіткий розрахунок. Якщо зробити це просто так і не розраховувати, то малюнка чіткого не вийде".

На картинах з ниток та гвіздків можуть бути різні візерунки

У роботах відтворює природні явища та різні символи. Одну з картин назвала – «Чотири стихії».

Виникла в мене така ідея об’єднати ці чотири символи, які використовуються у всіх культурах: земля, вода, вогонь і повітря. Це не просто хаотичне заповнення ниток. Має звичайно свій прихований сенс. Якщо взяти коло, якщо ми беремо форму кола, вона вважається довершеною. Це замкнута система, замкнутий цикл".

За 1,5 роки роботи у техніці стрінг-арт Лариса створила понад 20 робіт. Нині працює над збільшенням колекції, аби відкрити першу персональну виставку.

 

картини, нитки, гвіздки

За темою:

  • У Полтавському музеї оцифрували малюнки художника Ярошенка
  • У вересні відкриє новий сезон ляльковий театр
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.