18:00 16.03 533
Щорічно Мінцифра досліджує Індекс цифрової трансформації регіонів. Він містить 8 субіндексів, 28 індикаторів та 88 показників. Субіндекс — це показник у загальному індексі, який формується на основі середніх значень індикаторів з урахуванням коефіцієнтів.
У межах дослідження Індексу одним із субіндексів є розвиток інтернету. Середнє значення в цій категорії у 2023 році становить 0.632 із 1 можливого. Найкращий показник у Харківській, Полтавській та Тернопільській областях.
Показники, що впливали на ефективність субіндексу, — підключення укриттів до швидкісного інтернету та організація Wi-Fi доступу для відвідувачів. Загалом доступ до інтернету в 2023 році забезпечено у:
— Мета нашої команди та CDTO регіонів — зручний доступ до інтернету в школах, лікарнях, укриттях та інших соціально важливих об’єктах. Доступ до швидкісного інтернету вже став реальністю для значної кількості регіонів. Тому ціллю на 2024 рік є облаштування відкритих Wi-Fi зон на території бібліотек, закладів загальної середньої освіти, ЦНАПів та закладів соціального захисту населення. Адже ми будуємо цифрову Україну, а розвиток інтернету є невідʼємною частиною цифрового майбутнього, — зазначив керівник регіональної цифрової трансформації Міністерства цифрової трансформації України Ігор Панченко.
Крім того, починаючи з 2021 року, понад мільйон українців у 3268 селах, з 7500 шкіл, лікарень та інших закладів соціальної інфраструктури отримали доступ до швидкісного інтернету. Його надали в межах проєкту "Інтернет-субвенції".
У 2023 році понад 8700 Пунктів Незламності під’єднано до інтернету за технологією PON або терміналом супутникового зв’язку Starlink. Ініціативи щодо облаштування відкритих Wi-Fi зон у різних закладах тривають. Вони визначені Державною стратегією регіонального розвитку на 2021–2027 роки.