ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:00 02.12


Полтавщина лідирує за кількістю щеплень

На сьогодні проти кашлюку, дифтерії, правця (АКДП) щеплені 72% дітей першого року життя, тоді як в Україні лише 66,8 %. Серед дорослого населення ревакциновано 57,7 % проти загальноукраїнського показника у 51,2 %.

Про це повідомили на офіційному сайті Полтавської ОДА.

За інформацією директора Департаменту охорони здоров’я Віктора Лисака, всі спалахи кору, дифтерії чи інших вірусних інфекцій, є керовані завдяки вчасному щепленню. А масовий імунітет проти небезпечних захворювань настає, коли вакциновано 95% населення.

"Ситуація по Полтавській області щодо щеплень першого комплексу хвороб зрушена в позитивний бік, бо у порівнянні з минулими роками зараз маємо налагоджений механізм постачання вакцин. Стан охоплення вакцинацією дитячого населення Полтавщини перевищує державні показники. Проти кашлюку, дифтерії, правця (АКДП) щеплені 72% полтавських дітей першого року життя, тоді як в Україні лише 66,8 %",

- говорить Віктор Лисак.

Але в області є Центри первинної медико-санітарної допомоги, які недостатньо проводять щеплень. Наприклад, у Засуллі Лубенського району лише 49,5 % дітей до року отримали необхідні щеплення, у Гадяцькому районі – 58,8 %, Лохвицькому – 60,6 %, Кременчуцькому – 59,6 %, Шишацькому – 50,6%.

Тоді як у Великобагачанському та Пирятинському районах показник щеплень по АКДП перевищує 90%.

Важливим, на думку лікарів, є і показник щеплення проти дифтерії та правцю підлітків 16 років. Обласний рівень охоплення – 76,9 %, нижчий в Горішніх Плавнях (56,9 %), Миргороді (53,7 %), в Полтавському (54,2 %) і Лохвицькому (63,6 %) районах. Ревакцинація дорослих проти дифтерії та правцю на Полтавщині вища, ніж по Україні (57,7 % проти 51,2 %).

Не зважаючи на широку інформаційну кампанію, появу спеціального сайту "Педіатри Полтавщини відповідають" та сертифікованих тренерів з ефективного консультування з питань імунізації, на думку Віктора Лисака, недостатній рівень імунізації полтавців у окремих ОТГ пов'язаний із неналежною роботою центрів первинної медико-санітарної допомоги. 

Адже з наявністю вакцин проблем нема. Згідно з щотижневим моніторингом, станом на 1 грудня область повністю забезпечена вакцинами (на 162 %).

 

щеплення, вакцини

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.