16:00 15.08 4328
Якщо до 1 січня 2018 року нічого суттєво не зміниться в регіоні, то на Полтавщині може трапитися екологічна катастрофа, спричинена поводженням із твердими побутовими відходами.
Наслідки зволікань одразу відчують на собі полтавці. Зокрема, ті, які живуть у районах, де функціонують сміттєзвалища.
Такий прогноз озвучили на апаратній нараді у Полтавській ОДА під час обговорення питання про роботу Державної екологічної інспекції у Полтавській області в сфері поводження з відходами та про першочергові заходи для поліпшення ситуації під час збирання та транспортування твердих побутових відходів, інформує Рanoram.com.ua.
Доповідав начальник інспекції Вадим Осипенко. За його інформацією, з 1 січня 2018 року в Україні заборонять складувати побутові відходи, які не розсортовані. Тобто, не підготовлені для утилізації.
Не секрет, що сьогодні практично на всіх сміттєзвалищах області побутові відходи складують насипом. І ніхто навіть не має наміру їх сортувати.
Правда, сміття таки сортують, але в інтересах певних осіб і комерційних структур так звані бомжі. Вони з ранку до вечора копирсаються на сміттєзвалищах, вибираючи відходи зі скла, паперу, металу, пластику тощо.
Після чого натоптані під зав’язку мішки з мотлохом відправляють машинами до пунктів прийому вторинної сировини.
Поки така ситуація зберігається, говорили в кулуарах наради, комерсанти не дадуть владі будувати сміттєпереробні заводи.
Про них уже десятиліття говорять на Полтавщині, але жодного кроку й досі не зробили.
За словами начальника екоінспекції Осипенка, на сьогодні жодне сміттєзвалище на Полтавщині не відповідає санітарним нормам і не готове для сортування відходів. Тобто, якщо до 1 січня 2018 року ситуацію не виправити, то область потоне в смітті.
Тема збирання та видалення відходів сьогодні є однією із проблемних питань області. Без її вирішення неможливо здійснювати якісну переробку сміття. Населення області має думати не лише за чистоту узбіч, а й за правильність сортування сміття. Вони самі формують своє довкілля і здоров’я
— заявив Осипенко.
Нині в області діє комплексна програма на 2017-2021 рік, щодо сміттєзвалищ та поводження з твердими побутовим відходами. Вона передбачає заходи щодо контейнеризації населених пунктів при змішаному та розподільному зборі компонентів твердих побутових відходів, та інвентаризацію сміттєзвалищ й приведення їх у відповідність до законодавства країни
— додав він.
У Полтаві оновили адреси "пунктів незламності"
17:45 10.01
Пішохід у Полтаві загинув на місці ДТП
13:30 10.01