ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:00 15.08


Полтавщина опинилася на межі екологічної катастрофи і може потонути у смітті

Якщо до 1 січня 2018 року нічого суттєво не зміниться в регіоні, то на Полтавщині може трапитися екологічна катастрофа, спричинена поводженням із твердими побутовими відходами.

Наслідки зволікань одразу відчують на собі полтавці. Зокрема, ті, які живуть у районах, де функціонують сміттєзвалища.

Такий прогноз озвучили на апаратній нараді у Полтавській ОДА під час обговорення питання про роботу Державної екологічної інспекції у Полтавській області в сфері поводження з відходами та про першочергові заходи для поліпшення ситуації під час збирання та транспортування твердих побутових відходів, інформує Рanoram.com.ua.

Доповідав начальник інспекції Вадим Осипенко. За його інформацією, з 1 січня 2018 року в Україні заборонять складувати побутові відходи, які не розсортовані. Тобто, не підготовлені для утилізації.

Не секрет, що сьогодні практично на всіх сміттєзвалищах області побутові відходи складують насипом. І ніхто навіть не має наміру їх сортувати.

Правда, сміття таки сортують, але в інтересах певних осіб і комерційних структур так звані бомжі. Вони з ранку до вечора копирсаються на сміттєзвалищах, вибираючи відходи зі скла, паперу, металу, пластику тощо.

Після чого натоптані під зав’язку мішки з мотлохом відправляють машинами до пунктів прийому вторинної сировини.

Поки така ситуація зберігається, говорили в кулуарах наради, комерсанти не дадуть владі будувати сміттєпереробні заводи.

Про них уже десятиліття говорять на Полтавщині, але жодного кроку й досі не зробили.

За словами начальника екоінспекції  Осипенка, на сьогодні жодне сміттєзвалище на Полтавщині не відповідає санітарним нормам і не готове для сортування відходів. Тобто, якщо до 1 січня 2018 року ситуацію не виправити, то область потоне в смітті.

Тема збирання та видалення відходів сьогодні є однією із проблемних питань області. Без її вирішення неможливо здійснювати якісну переробку сміття. Населення області має думати не лише за чистоту узбіч, а й за правильність сортування сміття. Вони самі формують своє довкілля і здоров’я

 — заявив  Осипенко.

Нині в області діє комплексна програма на 2017-2021 рік, щодо сміттєзвалищ та поводження з твердими побутовим відходами. Вона передбачає заходи щодо контейнеризації населених пунктів при змішаному та розподільному зборі компонентів твердих побутових відходів, та інвентаризацію сміттєзвалищ й приведення їх у відповідність до законодавства країни

 — додав він.

сміттєзвалище, катастрофа, екоінспекція

За темою:

  • Екологічні проблеми Полтавщини загострилися на третій рік великої війни
  • У Полтаві почали встановлення пластикових вживаних контейнерів
  • У дендропарку волонтери зібрали два мішки сміття
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.