10:00 19.09

Полтавщина отримала трьох нових чемпіонів світу

Приємні новини від земляків із Данії: Людмила Лузан виграла чемпіонат світу з веслування у каное-двійці, Тарас Міщук та Олег Кухарик — чемпіони світу з веслування у складі екіпажів-четвірок!

18 вересня 2021 року. У цей день українські веслувальники в повному сенсі цього переписали історію цього виду спорту в Україні. Ви тільки уявіть: до цього в Україні (1992-2019) було лише 9 чемпіонів світу, а вчора їх кількість виросла аж на 10: 6 – в каное, 4 – в байдарці. Вперше в історії завойовані золоті медалі в олімпійських видах в жіночому каное.

Так, полтавка Людмила Лузан привчила нас в останні два роки до перемог на дистанції 500 м – вона не програвала в цьому виді на великих міжнародних стартах в період 2020-2021 – на двох етапах Кубку світу і чемпіонаті Європи-2021. Втім, срібло на 500-метрівці вона оцінила так: "Мені завжди треба тільки "золото". Але потім зазначила, що головну задачу цього дня – перемогти в олімпійському виді – вона виконала.

Всього сорок хвилин, після проходження всіх необхідних чемпіонських процедур після фінішу каное-двійки,(взважування човна, інтерв’ю пресслужбі міжнародної федерації каное), залишалося призерці Олімпійських ігор до старту доволі виснажливої п’ятисотки (незрозуміло, чому організатори не поставили цей вид хоча би за півтори години після "двійки"). Але часу для відновлення все ж таки не вистачило – це відзначила і Людмила, і головний тренер збірної України Юрій Чебан на вечірньому зборі команди, відзначивши ії тактичне грамотне проходження. 0,69 секунди відділило українку від золотої медалі чемпіонки світу в цьому виді.

Людмила стала чемпіонкою світу у каное-двійці на дистанції 500 метрів разом із Анастасією Четверіковою. Українки фінішували з часом 1:55,85 хв. Друге місце тут посів екіпаж із Білорусі (1:57,12), третє місце у кубинок (1:57,70). Також Лузан завоювала "срібло" на дистанції 500 м в одиночному розряді. Тут вона фінішувала з часом 2:05,77. Перше місце у цій гонці посіла представниця Чилі, 30-річна Марія Майльярд (2:05,09).

Каноїст Тарас Міщук, який представляє Полтавщину, став чемпіоном у каное-четвірці на 500 метрів. Разом із Тарасом в екіпажі гребли Віталій Вергелес, Андрій Рибачок та Юрій Вандюк. Український квартет фінішував першим з часом 1:31,20 хв. Друге місце у поляків (1:31,31), - треті - росіяни (1:31,55).

Серед байдарочників чемпіоном у складі екіпажу-четвірки став представник Полтавщини Олег Кухарик. Він веслував в одному човні з Дмитром Даниленком, Ігорем Труновим та Іваном Семикіним. Український екіпаж на 500-метрівці показав час 1:20,19 хв. Друге місце посів екіпаж зі Словаччини (1:20,59), третє — веслувальники з Чехії (1:20,69).