ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:00 29.01


Полтавщина посіла друге місце щодо забезпечення продовольчої безпеки

До ТОП-5 областей з найбільшою питомою вагою у валовій аграрній продукції входять Вінницька (8,4%), Полтавська (6,8%), Київська (6,1%), Харківська (6,1%) і Дніпропетровська (6%) області.

 Традиційно рейтинг агрообластей України очолює Вінниччина, слідом йде Полтавська та Хмельницька області. Тут найбільші посіви цукрових буряків і основна кількість цукрових заводів у країні, повідомляє visnuk.com.ua.

Ще один важливий елемент сільського господарства, що стрімко набирає популярність, — виробництво органічної продукції.

Через високу ціну (в середньому на 30% більше ніж неорганічні аналоги) виробники орієнтовані переважно на зовнішні ринки, однак пропозиція всередині країни поступово зростає. Найбільше площ під органікою — у Київській, Херсонській, Харківській областях.

Передові позиції в рейтингу — лише частково заслуга місцевих аграріїв, оскільки основними факторами, що забезпечують вал зерна, залишаються природні — площа самого регіону, придатні для сільського господарства землі на його території і погодні умови. Так, не випадково найменший внесок у національне агровиробництво забезпечують Чернівецька (1,7%) і Закарпатська (1,6%) області — невеликі за площею, з горами та лісами.

Наприклад, якщо у лідера агрорейтингу Вінниччини площа сільгосподарських земель і ріллі становить 1,838 млн га, то в Чернівецькій і Закарпатській — 442,6 і 387,7 тис. га відповідно.

Нагадаємо, Полтавська область серед регіонів України є першою у зборі зерна, сої та у галузі тваринництва.
аграрна область, продовольча безпека, рейтинг

За темою:

  • Полтавщина підтвердила статус спортивного "середнячка"
  • Полтавці вийшли на четверте місце щодо доходів місцевих бюджетів на одну особу
  • Найгарнішою ялинкою України знову стала зелена кременчуцька красуня
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.